Бізнес-освіта, MBA // Статті // МВА - "понти" чи важливий щабель до вершин бі...

реєстрація

Увага! Технічні роботи.

Шановні користувачі, на сайті планові технічні роботи. Просимо утриматись від оновлення власних даних на сайті до 08:00 29.03.2011. Дякуємо за розуміння.

Зверніть увагу!

МВА - "понти" чи важливий щабель до вершин бізнесу?

Що це таке?

Простими словами, MBA - це спеціальні освітні курси "підвищення кваліфікації", які сьогодні пропонують багато приватних бізнес-шкіл та ВНЗ, у тому числі й на Україні (в основному на базі великих університетів). Тобто це вищий щабель бізнес-освіти в області управління, маркетингу та фінансів, що дозволяє молодим талановитим людям взяти гарний старт у кар'єрі. Латинська абревіатура MBA означає - Master of Business Administration. У дослівному перекладі - "майстер ділового адміністрування". А якщо "по-людськи" - "ас менеджменту". Ступінь MBA дозволяє систематизувати вже наявні знання, отримані в результаті навчання в школах економіки та ВНЗ, і вдосконалити свої професійні навички для роботи вже в конкретній компанії.

Кому це потрібно?

Спочатку ступінь MBA прагнули одержати бізнесмени, що мали досить опосередковане відношення до менеджменту. Однак розвиток МВА в Україні показав, що власникам великих компаній курси MBA потрібні в меншому ступені, ніж топ-менеджерам і менеджерам середньої ланки.

Як одержати?

Більшість вимог бізнес-шкіл до одержання ступеня MBA зводиться до трьох наступних зобов'язань:

  • мати вищу освіту,
  • досвід роботи на одному місці не менше двох років, - кредитоспроможність (середня вартість дворічного навчання МВА - 10 - 15 тисяч доларів). При цьому перевага віддається тим, хто хоче продовжити роботу в тій же компанії. У такому випадку, як запевняють викладачі цих курсів, МВА дозволить людині поліпшити свою продуктивність праці приблизно вдвічі. Зрозуміло, у кожному конкретному випадку будуть проводитися уточнення із приводу цілей вступу на курси MBA, навичок роботи як менеджерів і так далі.

Думка роботодавця

Яку роль грає ступінь при відборі кандидатів на роботу? Це питання ми задали Дмитрові Полтавцеву, менеджерові з персоналу великої корпорації по виробництву напоїв: - Наявність у людини ступеня MBA змушує мене придивитися до нього уважніше: тут є свої плюси й мінуси. Плюс - MBA дійсно стає вартою додатковою освітою після основної профільної. Мінус - на жаль, часто "живі" мізки в людей закривають певними схемами, і потім доводиться просто витрушувати з них креатив і нестандартні підходи. Крім того, серед тих, хто одержав MBA часто зустрічаються люди, які починають відчувати себе на кілька порядків вище інших, при цьому іноді навіть не маючи фундаментальної базової освіти. Але в цілому, при рівних даних здобувачів, звичайно, перевага віддається тому, хто вже одержав МВА.

Переклад статті Олексія Некрасова
"МВА – "понты" или важная ступень
к вершинам бизнеса?"
Комсомольская правда-Украина

Попередня сторінка розділу: Статті

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.