Бізнес-освіта, MBA // Статті // Бізнес-освіта в Україні

реєстрація

Увага! Технічні роботи.

Шановні користувачі, на сайті планові технічні роботи. Просимо утриматись від оновлення власних даних на сайті до 08:00 29.03.2011. Дякуємо за розуміння.

Зверніть увагу!

Бізнес-освіта в Україні

Бізнес-освіта стає популярною і в Україні. Про це свідчить зростання інтересу українського топ-менеджменту до програми МВА, а також успішний розвиток вітчизняних бізнес-шкіл.

Зараз в Україні існує 6 бізнес-шкіл: Києво-могилянська бізнес-школа (КМБС), Міжнародний інститут бізнесу (МІБ), Інститут міжнародних ділових відносин (ІМДО-IRB), Київська бізнес-школа (КБШ), Львівський інститут менеджменту (ЛІМ) і Міжнародний інститут менеджменту (МІМ).

Програми українських бізнес-шкіл побудовані за західними стандартами, але, як відзначають їх представники, орієнтовані перш за все на реалії України. Попит на такого роду програми зростає, оскільки збільшується кількість платоспроможних менеджерів, бажаючих підвищити свій професійний рівень.

Навіщо українським менеджерам українська МВА? Головна причина - отримання знань, а також надія на збільшення зарплати. Звичайно, престижу української молодої МВА ще далеко до престижу західних шкіл, проте наявність вітчизняного ступеня може зіграти роль в підвищенні зарплати.

Попит на таких фахівців в Україні формується, перш за все, за рахунок іноземних і транснаціональних компаній; українські фірми все ще не готові для МВА. Більшість вітчизняних компаній залишаються вірними старому і перевіреному принципу: чим більше і істотніше попередній досвід роботи, тим краще.

Багато хто порівнює ступінь із здобуванням другої вищої освіти, відзначаючи, проте, що бізнес-освіта є небагато глибшою. Інші не хочуть кардинально міняти напрям кар'єрного шляху і ризикувати, виїжджаючи вчитися за межі України. Фінансове питання також не останнє - українська МВА коштує набагато дешевше, плюс - не потрібно думати про витрати на проживання за кордоном. Ще одна істотна перевага: процес вступу, який в українських школах все-таки проходить на багато "м'якше", ніж в західних.

Таким чином, попит на українські програми росте. Більш того, попит вимагає постійної новизни: облік реалій українського бізнесу вже не вважається чимось особливим. Українським менеджерам імпонують спеціалізовані програми, які дозволяють завдати точкових ударів по пропусках знань в тій або іншій сфері. Це і не дивно, оскільки портрет українського студента бізнес-школи приблизно такий: досить успішний менеджер з доходом $1000-$2500, досвід роботи - 2-5 років і, природно, з добрим знанням англійської.

Що краще: податися за МВА за кордон або залишитися в Україні, вирішувати Вам. У будь-якому випадку, сподіватимемося, що років через 100 яка-небудь вітчизняна школа стане такою ж бажаною, як Гарвард.

За матеріалами http://mbastrategy.com.ua

Попередня сторінка розділу: Статті

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.