
Зверніть увагу!
Новини освіти та науки в Україні та світі
[ українська ] Украинский центр оценивания качества образования объясняет особенности шкал оценивания тестов
После получения абитуриентами в этом году первых сертификатов в Украинский центр оценивания качества образования (УЦОКО) поступило много вопросов относительно сравнения результатов по шкалам от 100 до 200 баллов и от 1 до 12 баллов. Как отмечает УЦОКО, результаты внешнего оценивания по этим двум шкалам определяются на основе разных методик и не могут сравниваться.
По шкале от 1 до 12 баллов (критериальная шкала) определяется результат лишь за субтест по украинскому языку, субтест по математике (все задачи, кроме шести по алгебре и началу анализа с коротким ответом, которые определены экспертной комиссией для учебных заведений, где математика изучалась на более высоком уровне), субтест по истории Украины XX – начало XXІ веков. Эти субтесты являются частями целостных тестов.
По шкале от 100 до 200 баллов (рейтинговая шкала) определяется результат за целостный тест: по украинскому языку и литературе (все задания по украинскому языку и украинской литературе), по математике (все задания по математике), по истории Украины (все задания за курс истории Украины, начиная с древнейших времен до начала XXІ века).
Необходимость такого подхода обусловлена тем, что государственная итоговая аттестация в общеобразовательных школах проводится не по украинскому языку и литературе, а лишь по украинскому языку; по математике; не по истории Украины с древнейших времен и до наших дней, а лишь за период XX – начало XXІ веков.
Такая оценка за субтест может быть зачислена по желанию участника внешнего оценивания как результат государственной итоговой аттестации.
Подробные разъяснения относительно отличий критериальной и рейтинговой шкал, о порядке определения результатов будут размещены на сайте Украинского центра оценивания качества образования в ближайшие дни.
28.05.2008 09:36, по материалам: УЦОЯО
Другие новости рубрики "Образование и наука в Украине"
У Києві можна знайти роботу тільки людям без освіти
На ринку праці Києва складається дуже непроста ситуація: вільні вакансії пропонують тільки робочим, а люди з вищою освітою не можуть працевлаштуватися.
Про це інформує Київський центр зайнятості. Кількість безробітних в столиці знизилася на 15 відсотків у порівнянні з минулим роком, проте в той же час, число безробітних,...
Освіта у Канаді: особливості, переваги та ціни
Канадські гуртожитки дороге задоволення, на ці гроші ви може винайняти квартиру, проте без меблів.
Про це розповідається у сюжеті Ранку у Великому місті.
Чим ще особлива ця країна – розповів українець Федір, який вісім місяців тому переїхав до Канади на навчання.
Майже всі вчителі в коледжі – практики. Усі вони...
Депутат Марія Рудик: Зміни в освіті ставлять дітей в нерівні умови
Сьогоднішні зміни в системі освіти в Україні не забезпечують права кожної дитини на отримання якісних знань. Адже кошти з державного бюджету здебільшого виділяються на ті школи, які мають статус опорної чи профільної.
Так вважає депутат Івано-Франківської обласної ради від фракції «ВОЛЯ», партії «РУХ НОВИХ СИЛ» Марія...
Українських вчителів кличуть працювати за кордон
Безвізовий режим посилив трудову міграцію, заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін. Українці їдуть на заробітки в Європу, Азію. Великим попитом користуються спеціалісти з вищою освітою.
За словами менеджера представництва Канадського освітнього інституту Global TESOL College Анастасії, попит на українських викладачів...
Відкрито освітній простір з IT та робототехніки для дівчат
У понеділок, 2 квітня, на Промприладі розповіли про відкриття освітнього простору. В ньому діти та підлітки зможуть отримати технічну та ІТ-освіту.
Освітній простір для дітей та підлітків протягом наступних місяців стане майданчиком для ранньої професійної орієнтації дівчат.
“Це не означає, що тут не буде хлопців,...
Про повернення полуденків у школи
Мерія Сум розглянула електронну петицію щодо організації полуденків у їдальнях закладів освіти за батьківські кошти.
“Відповідно до статті 26 Закону України «Про освіту» керівник закладу освіти здійснює безпосереднє управління закладом і несе відповідальність за освітню, фінансово-господарську та іншу діяльність закладу...
Больше новостей рубрики "Образование и наука в Украине"