реєстрація

Новини освіти та науки в Україні та світі

[ русский ] Дайджест освітніх подій 15 - 23 січня

1. Зустріч з Ганною Авузяк. Лекція «Це – Мадагаскар!»

Коли: 15 січня, 19.00 Вартість: 170 грн. Де: вул. Льва Толстого, 3

Мадагаскар – інший світ, де замість величних гір – сірі масиви гострих скель цинги, замість мавп – лемури, а замість звичної африканської культури – дивні традиції і майже азіатське гостинність.

Анна Азувяк розповість, як організувати поїздку на далекий острів, де майже ніхто не говорить по-англійськи.

Щоб знайти справжні перлини цього острова, необхідно бути готовим до тривалих переїздів, багатогодинним пішим прогулянкам серед пустель і джунглів. Саме тут ростуть дивовижні баобаби і бігають грайливі лемури.

Спікер: Анна Азувяк – супервайзер і Турлідер по Африці в My name is Travel.

2. Лекція «Азетки, майя, інки і золото передків: античні цивілізації Америки»

Коли: 16 січня Де: Київ, вул. Велика Васильківська, 5А Вартість: 200 грн.

16 січня всі бажаючі дізнаються про культуру та традиції найдавніших народів, які століттями раніше населяли Америку.

Відправляйтеся в подорож по доколумбової Америці – від первісних археологічних культур до величної імперії інків. Під час лекції ви дізнаєтесь, хто почав будувати піраміди на території Мексики, як на пустельних островах оселилися ацтеки і чим може здивувати цивілізація майя.

Спікер розповість про побуті ольмекской і теотіхуанской культур, процвітаючих поселеннях інків та іспанських конкістадорів, які знищили важливі архітектурні пам'ятники.

Лектор – історик і мистецтвознавець Олена Кашшай.

3. Лекція «Дискусія: чи впливає стать на якість життя і як»

Коли: 17 січня Де: м. Київ, вул. Саксаганського, 120 Вартість: 150 грн.

17 січня в смарт кафе Bibliotech пройде лекція в рамках масштабного проекту знань «Інтелектуальні дискусії».

Що таке стать? Скільки їх існує насправді? Чи повинна людина поводитися так, як очікує від нього суспільство? На ці питання дадуть відповідь лікар-ембріолог Павло Мазур, лікар-психотерапевт Олена Шевчук і ембріолог Ольга Малюта.

Експерти розкажуть, як вчені визначають стать зараз і як будуть робити це в майбутньому. Вони пояснять, чому ярлики загрожують життю людини і як представники різних статей реагують на одні й ті ж ситуації.

4. Лекція «Відьомська спокусливість. Історія сексуальності та магії»

Коли: 21 січня Де: вул. Костянтинівська, 21, арт-простір Freud House Вартість: 220 грн.

Чому на балу Сатани в «Майстрі і Маргариті» всі присутні жінки були голими? Навіщо Гоголь створив Солохи образ ідеальної коханки? Що з себе представляють відьми? За відповідями вирушайте на лекцію Тані Адамус.

Слово «відьма» асоціюється з підступною і спокусливою жінкою. Але що насправді ховається за цим? Чи існували чаклунки в дійсності або це клеймо, яке ставили на всіх красивих дівчат за часів інквізиції? Чому відьми так часто стають головними героїнями в літературних творах? Відповіді на ці питання можна знайти 21 січня під Freud House під час зустрічі з Танею Адамус.

Історик і знавець української магії та чаклунства розвінчаємо міфи, розповість про таємниче життя відьом: чому деякі з них відкрито заявляють про себе, а інші воліють мовчати про свою силу? Таня пояснить зв'язок між магією і сексуальністю і поділиться секретами древніх вірувань. Лекція сподобається навіть тим, хто скептично ставиться до подібних заходів – вечір буде пізнавальним.

5. Лекція «Біг і мозок: про що сперечаються нейробіологи»

Коли: 23 січня, 19.00 Вартість: 200 грн Де: м. Київ, вул. Льва Толстого, 3

23 січня кандидат біологічних наук Олександр Скороход пояснить слухачам, чому біг покращує розумові здібності людини.

Захоплююча лекція про те, як тіло управляє головою. Науковий співробітник Інституту молекулярної біології і генетики НАН України Олександр Скороход розповість про принципи взаємозв'язку між хорошим настроєм і фізичними вправами, а також дасть кілька порад про правильному тренуванні мозку.

09.01.2018 20:48, за матеріалами: "Освітній портал"

Інші новини рубрики "Освіта та наука в Україні"

Директори шкіл ознайомилися з досвідом із впровадження нового державного стандарту початкової освіти

Семінар для директорів закладів освіти міста відбувся на базі 9 гімназії міста. Темою зустрічі стало "Навчально-методичне забезпечення початкової освіти в умовах реалізації нового Державного стандарту". Вчителі гімназії ділилися власним досвідом участі у цьогорічних освітніх проектах....Докладно

16.01.2018 17:49

Педагогу з Івано-Франківська присвоять звання «Заслужений працівник освіти»

Виконавчий комітет міської ради вирішив порушити клопотання перед головою обласної державної адміністрації про представлення до присвоєння почесного звання “Заслужений працівник освіти України”....Докладно

16.01.2018 17:40

Чи відбудуться все ж таки реформи в освіті у 2018 році? - Інна Хананова

Прийняття рішення про зміни в освіті далось нашим депутатам не легко. Над реформою працювали майже 3 роки. В 2017 році, як експеримент запустили нову освіту в 100 школах. Повністю реформа запрацює навесні цього року ....Докладно

16.01.2018 17:30

Яких змін зазнає юридична освіта, - Владислав Власюк

Неосвічені люди з дипломом юристом підривають довіру до професії “правника”. Свого часу Японія, Німеччина та США вирішили цю проблем шляхом реформування освіти Текст написано у співавторстві з Ольгою Осінською, державним експертом групи з правової освіти Директорату...Докладно

16.01.2018 17:17

Українські виші отримуватимуть ліцензію онлайн, – заступник міністра освіти

Українські вищі учбові заклади зможуть отримувати ліцензію онлайн. Про це в ефірі «Громадського радіо» повідомив заступник міністра освіти і науки Роман Греба. За його словами, відповідний сервіс запрацює вже цього року....Докладно

16.01.2018 15:06

Відкриття школи в румуномовному селі та закон «Про освіту в Україні»

Школу в румуномовному селі Чернівецької області відкривали чотири міністри з України та Румунії. Навчальний заклад можуть відвідувати 300 дошкільнят і школярів, поки що навчання ведеться румунською мовою. Урядовці обох країн обговорили, як краще реалізувати новий закон про освіту. Міністр закордонних справ України Павло...Докладно

16.01.2018 14:51

Більше новин рубрики "Освіта та наука в Україні"

Новини інших рубрик

Більше новин