реєстрація

Новини освіти та науки в Україні та світі

[ русский ] Дайджест освітніх подій 15 - 23 січня

1. Зустріч з Ганною Авузяк. Лекція «Це – Мадагаскар!»

Коли: 15 січня, 19.00 Вартість: 170 грн. Де: вул. Льва Толстого, 3

Мадагаскар – інший світ, де замість величних гір – сірі масиви гострих скель цинги, замість мавп – лемури, а замість звичної африканської культури – дивні традиції і майже азіатське гостинність.

Анна Азувяк розповість, як організувати поїздку на далекий острів, де майже ніхто не говорить по-англійськи.

Щоб знайти справжні перлини цього острова, необхідно бути готовим до тривалих переїздів, багатогодинним пішим прогулянкам серед пустель і джунглів. Саме тут ростуть дивовижні баобаби і бігають грайливі лемури.

Спікер: Анна Азувяк – супервайзер і Турлідер по Африці в My name is Travel.

2. Лекція «Азетки, майя, інки і золото передків: античні цивілізації Америки»

Коли: 16 січня Де: Київ, вул. Велика Васильківська, 5А Вартість: 200 грн.

16 січня всі бажаючі дізнаються про культуру та традиції найдавніших народів, які століттями раніше населяли Америку.

Відправляйтеся в подорож по доколумбової Америці – від первісних археологічних культур до величної імперії інків. Під час лекції ви дізнаєтесь, хто почав будувати піраміди на території Мексики, як на пустельних островах оселилися ацтеки і чим може здивувати цивілізація майя.

Спікер розповість про побуті ольмекской і теотіхуанской культур, процвітаючих поселеннях інків та іспанських конкістадорів, які знищили важливі архітектурні пам'ятники.

Лектор – історик і мистецтвознавець Олена Кашшай.

3. Лекція «Дискусія: чи впливає стать на якість життя і як»

Коли: 17 січня Де: м. Київ, вул. Саксаганського, 120 Вартість: 150 грн.

17 січня в смарт кафе Bibliotech пройде лекція в рамках масштабного проекту знань «Інтелектуальні дискусії».

Що таке стать? Скільки їх існує насправді? Чи повинна людина поводитися так, як очікує від нього суспільство? На ці питання дадуть відповідь лікар-ембріолог Павло Мазур, лікар-психотерапевт Олена Шевчук і ембріолог Ольга Малюта.

Експерти розкажуть, як вчені визначають стать зараз і як будуть робити це в майбутньому. Вони пояснять, чому ярлики загрожують життю людини і як представники різних статей реагують на одні й ті ж ситуації.

4. Лекція «Відьомська спокусливість. Історія сексуальності та магії»

Коли: 21 січня Де: вул. Костянтинівська, 21, арт-простір Freud House Вартість: 220 грн.

Чому на балу Сатани в «Майстрі і Маргариті» всі присутні жінки були голими? Навіщо Гоголь створив Солохи образ ідеальної коханки? Що з себе представляють відьми? За відповідями вирушайте на лекцію Тані Адамус.

Слово «відьма» асоціюється з підступною і спокусливою жінкою. Але що насправді ховається за цим? Чи існували чаклунки в дійсності або це клеймо, яке ставили на всіх красивих дівчат за часів інквізиції? Чому відьми так часто стають головними героїнями в літературних творах? Відповіді на ці питання можна знайти 21 січня під Freud House під час зустрічі з Танею Адамус.

Історик і знавець української магії та чаклунства розвінчаємо міфи, розповість про таємниче життя відьом: чому деякі з них відкрито заявляють про себе, а інші воліють мовчати про свою силу? Таня пояснить зв'язок між магією і сексуальністю і поділиться секретами древніх вірувань. Лекція сподобається навіть тим, хто скептично ставиться до подібних заходів – вечір буде пізнавальним.

5. Лекція «Біг і мозок: про що сперечаються нейробіологи»

Коли: 23 січня, 19.00 Вартість: 200 грн Де: м. Київ, вул. Льва Толстого, 3

23 січня кандидат біологічних наук Олександр Скороход пояснить слухачам, чому біг покращує розумові здібності людини.

Захоплююча лекція про те, як тіло управляє головою. Науковий співробітник Інституту молекулярної біології і генетики НАН України Олександр Скороход розповість про принципи взаємозв'язку між хорошим настроєм і фізичними вправами, а також дасть кілька порад про правильному тренуванні мозку.

09.01.2018 20:48, за матеріалами: "Освітній портал"

Інші новини рубрики "Освіта та наука в Україні"

У грудні 2018 року стартує українсько-швейцарський проект "Розвиток медичної освіти в Україні"

Медичні навчальні заклади візьмуть участь в українсько-швейцарському проекті "Розвиток медичної освіти в Україні".  Про це повідомляє МОЗ.  “Українські медичні навчальні заклади, в яких готують сімейних лікарів, терапев...Докладно

14.12.2018 13:55

«Ми починаємо нарешті вести фінансову складову освітньої політики», - Лілія Гриневич

Уряд збільшив кількість заступників міністра освіти і науки з п’яти до шести, новий заступник відповідатиме за фінансову складову освітньої політики. Про це в коментарі Укрінформу сказала міністр освіти і науки Лілія Гриневич....Докладно

13.12.2018 22:19

Одеська обласна служба зайнятості підтверджує результати неформального професійного навчання

Лише кілька років тому назад служба зайнятості отримала можливість надавати нову послугу своїм клієнтам – це підтвердження результатів неформального професійного навчання за робітничими професіями. Підтвердження результатів неформального професійного навчання дозволяє визнати рівень робітничої кваліфікації людини...Докладно

13.12.2018 22:04

У 2019 році київська влада планує витратити близько 18 мільярдів гривень на освіту

Київрада ухвалила Бюджет Києва на 2019 рік. На освіту наступного року столична влада планує витратити близько 18 мільярдів гривень. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив заступник голови міста Валентин Мондриївский....Докладно

13.12.2018 21:46

УЦОЯО оприлюднить 5 звітів моніторингового дослідження початкової школи

Щомісяця, з 28 грудня 2018 року і до 28 квітня 2019-го, Український центр оцінювання якості освіти оприлюднюватимемо по одному звіту за підсумками моніторингового дослідження початкової школи, яке проводилося навесні цього року. Загалом буде оприлюднено 5 тематичних звітів, що описуватимуть результати та висновки моніторингу....Докладно

13.12.2018 21:24

На конкурс для молодих учених на гранти Президента України вже можна подавати запити

Державний фонд фундаментальних досліджень (ДФФД) оголошує конкурс Ф86 на гранти Президента України для підтримки наукових досліджень молодих учених у 2020 році. Дедлайн подачі запитів – до 20 лютого 2019-го. Участь у конкурсі можуть взяти молоді науковці віком до 30 років – для кандидатів наук, до...Докладно

13.12.2018 12:55

Більше новин рубрики "Освіта та наука в Україні"

Новини інших рубрик

Більше новин