реєстрація

Новини освіти та науки в Україні та світі

[ русский ] Дайджест освітніх подій 15 - 23 січня

1. Зустріч з Ганною Авузяк. Лекція «Це – Мадагаскар!»

Коли: 15 січня, 19.00 Вартість: 170 грн. Де: вул. Льва Толстого, 3

Мадагаскар – інший світ, де замість величних гір – сірі масиви гострих скель цинги, замість мавп – лемури, а замість звичної африканської культури – дивні традиції і майже азіатське гостинність.

Анна Азувяк розповість, як організувати поїздку на далекий острів, де майже ніхто не говорить по-англійськи.

Щоб знайти справжні перлини цього острова, необхідно бути готовим до тривалих переїздів, багатогодинним пішим прогулянкам серед пустель і джунглів. Саме тут ростуть дивовижні баобаби і бігають грайливі лемури.

Спікер: Анна Азувяк – супервайзер і Турлідер по Африці в My name is Travel.

2. Лекція «Азетки, майя, інки і золото передків: античні цивілізації Америки»

Коли: 16 січня Де: Київ, вул. Велика Васильківська, 5А Вартість: 200 грн.

16 січня всі бажаючі дізнаються про культуру та традиції найдавніших народів, які століттями раніше населяли Америку.

Відправляйтеся в подорож по доколумбової Америці – від первісних археологічних культур до величної імперії інків. Під час лекції ви дізнаєтесь, хто почав будувати піраміди на території Мексики, як на пустельних островах оселилися ацтеки і чим може здивувати цивілізація майя.

Спікер розповість про побуті ольмекской і теотіхуанской культур, процвітаючих поселеннях інків та іспанських конкістадорів, які знищили важливі архітектурні пам'ятники.

Лектор – історик і мистецтвознавець Олена Кашшай.

3. Лекція «Дискусія: чи впливає стать на якість життя і як»

Коли: 17 січня Де: м. Київ, вул. Саксаганського, 120 Вартість: 150 грн.

17 січня в смарт кафе Bibliotech пройде лекція в рамках масштабного проекту знань «Інтелектуальні дискусії».

Що таке стать? Скільки їх існує насправді? Чи повинна людина поводитися так, як очікує від нього суспільство? На ці питання дадуть відповідь лікар-ембріолог Павло Мазур, лікар-психотерапевт Олена Шевчук і ембріолог Ольга Малюта.

Експерти розкажуть, як вчені визначають стать зараз і як будуть робити це в майбутньому. Вони пояснять, чому ярлики загрожують життю людини і як представники різних статей реагують на одні й ті ж ситуації.

4. Лекція «Відьомська спокусливість. Історія сексуальності та магії»

Коли: 21 січня Де: вул. Костянтинівська, 21, арт-простір Freud House Вартість: 220 грн.

Чому на балу Сатани в «Майстрі і Маргариті» всі присутні жінки були голими? Навіщо Гоголь створив Солохи образ ідеальної коханки? Що з себе представляють відьми? За відповідями вирушайте на лекцію Тані Адамус.

Слово «відьма» асоціюється з підступною і спокусливою жінкою. Але що насправді ховається за цим? Чи існували чаклунки в дійсності або це клеймо, яке ставили на всіх красивих дівчат за часів інквізиції? Чому відьми так часто стають головними героїнями в літературних творах? Відповіді на ці питання можна знайти 21 січня під Freud House під час зустрічі з Танею Адамус.

Історик і знавець української магії та чаклунства розвінчаємо міфи, розповість про таємниче життя відьом: чому деякі з них відкрито заявляють про себе, а інші воліють мовчати про свою силу? Таня пояснить зв'язок між магією і сексуальністю і поділиться секретами древніх вірувань. Лекція сподобається навіть тим, хто скептично ставиться до подібних заходів – вечір буде пізнавальним.

5. Лекція «Біг і мозок: про що сперечаються нейробіологи»

Коли: 23 січня, 19.00 Вартість: 200 грн Де: м. Київ, вул. Льва Толстого, 3

23 січня кандидат біологічних наук Олександр Скороход пояснить слухачам, чому біг покращує розумові здібності людини.

Захоплююча лекція про те, як тіло управляє головою. Науковий співробітник Інституту молекулярної біології і генетики НАН України Олександр Скороход розповість про принципи взаємозв'язку між хорошим настроєм і фізичними вправами, а також дасть кілька порад про правильному тренуванні мозку.

09.01.2018 20:48, за матеріалами: "Освітній портал"

Інші новини рубрики "Освіта та наука в Україні"

ОГОЛОШЕНО КОНКУРС В УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКИЙ ПРОЕКТ

До 18.00 16 вересня триває збір заявок для участі у проекті «Інноваційний університет і лідерство. Фаза IV: комунікаційні стратегії та відносини університет-школа». Мета проекту – підготовка двох груп академічних лідерів, що мають бажання та здатні впроваджувати сучасні комунікаційні технології в практики української...Докладно

16.08.2018 23:47

Диплом для галочки або українська іновація вищої освіти

Українські студенти XXI століття, чомусь, обирають спеціальності, які відповідають професіями дев'ятнадцятого і двадцятого століть. Диплом для галочки або українська іновація вищої освіти П'ятдесят років тому людина йшла в університет за професією на все життя. Однак сьогодні знання застарівають набагато швидше, ніж...Докладно

13.08.2018 15:39

Харківщина - лідер в Україні щодо охоплення учнів дошкільною освітою

За останні 3 роки додатково у регіоні були відкрити майже 5 тисяч місць у дошкільних навчальних закладах. Про це в ефірі програми "Відзеркалення" повідомив заступник голови ХОДА Анатолій Бабічев. "У 90-ті роки через один закривалися дошкільні навчальні заклади, у тому числі, у місті Харків. Мабуть, років 4, як ми...Докладно

25.07.2018 23:53

Експерт: Слід розглядати вищу освіту як інвестицію в себе

ступаючи з низькими балами, можна потрапити до закладів з низьким рівнем навчання. Як наслідок, так можна отримати невидимий бар’єр, вище якого неможливо буде стрибнути. Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорив директор аналітичного центру CEDOS Єгор Стадний. «Хоч...Докладно

25.07.2018 23:51

“Таких коштів освіта раніше не мала”, – Микула про ремонт закладів освіти

У вівторок, 24 липня, відбулася щотижнева оперативна нарада в міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа. Зокрема, під час оперативки розглянули питання про поточний ремонт у закладах освіти міста, повідомляє WestNews. «Із 89-ми закладів освіти в місті Івано-Франківська – у 56-ти виконують капітальні...Докладно

25.07.2018 23:51

Найважливіше, що батьки можуть дати дітям, – розуміння цінностей і добру освіту

Чотири покоління моєї родини живуть під одним дахом у триповерховому львівському будинку. Це мої діти, ми з чоловіком, мої батьки і 93-річна бабуся. Спільне життя з родичами – це наше з чоловіком рішення. Діти заохочують бабцю до життя. Щоразу з ними вона говорить про одне і те ж, але ті кілька хвилин розмови дають їй багато...Докладно

25.07.2018 23:50

Більше новин рубрики "Освіта та наука в Україні"

Новини інших рубрик

Більше новин