реєстрація

Новини освіти та науки в Україні та світі

[ русский ] Найважливіше, що батьки можуть дати дітям, – розуміння цінностей і добру освіту

Чотири покоління моєї родини живуть під одним дахом у триповерховому львівському будинку. Це мої діти, ми з чоловіком, мої батьки і 93-річна бабуся. Спільне життя з родичами – це наше з чоловіком рішення. Діти заохочують бабцю до життя. Щоразу з ними вона говорить про одне і те ж, але ті кілька хвилин розмови дають їй багато надії.

Для серйозних стосунків відстань – це виклик. Вона руйнує їх. Півтора року з чоловіком жили на два міста: я в Києві, а він – у Львові. На вихідні їздила додому, це фізично виснажувало. Якоїсь миті помітила, що складно спілкуватись і бути разом з ним довше трьох днів. Зрозуміла, сім'я може розпастись. Повернулася до Львова.

Кохання – це сприйняття людини такою, якою вона є. Зі всіма поглядами, звичками, недоліками, талантами і здібностями.

Цькування серед дітей найчастіше буває через незнання різноманітності світу і людей. Що більше діти подорожують, то більшає їхній кругозір. Якось у Стамбулі Килина побачила жінку в паранджі й закричала: "Мамо, чому в цієї пані тільки очі видно?" Я пояснила. Тепер розуміє, що різноманітність – це норма.

На півроку із сім'єю перемістилися в абсолютно інше середовище – була на стажуванні в Нотердамському університеті у США. Син ходив там у школу, донька – в садок. Переживала за них, особливо – за Захара. Та він добре впорався з цим викликом, пристосувався. Привітність полегшує спілкування. Ця риса найбільше вразила моїх дітей в Америці. Українцям її бракує.

Найважливіше, що батьки можуть дати дітям, – розуміння цінностей і добру освіту. Обов'язок дітей перед батьками – повага.

Найважчий вибір – між одним добром та іншим добром. Хоч би яке рішення прийняв, може здатися, що можна було б вчинити виграшніше. Нещодавно сина запросили на день народження, але того ж дня випав виїзд на пластове Свято весни. І одна подія цікава, й інша. Захар вирішив їхати на Свято весни.

Добро – коли створюєш додаткову цінність. Зло – це коли люди беруть не своє: дім, майно, ідею, час, життя.

В Україні мені бракує американської поваги до чужого часу. Якщо маєш лише годину на зустріч, то після запізнення в тебе є лише залишок відведеної години. Також американці дуже шанують приватний простір. Дратує тут, коли в аптеці купую ліки, а наді мною хтось "нависає", ще й поради роздає.

Європейські країни дуже різні за діловою культурою. Якийсь час жила в Данії. Там у справах важливий консенсус. Іноді деякі питання обговорювали більш як п'ять разів. Здавалося б, усе вже вирішено, пора працювати. А їм важливо, щоб усі були переконані у правильності рішення.

Слабкість українського бізнесу – в тому, що у своїх рішеннях він орієнтований на короткий термін. Якщо інвестиція не повертається за три роки, розглядати ідею рідко готові.

Українці навчилися робити бізнес в анархічному середовищі. А от в упорядкованому – це для нас виклик.

Найбільше розкривають систему цінностей людини дії, які ми робимо, коли нас ніхто не бачить.

"Треба вміти вчасно піти", – казала мама моєї товаришки, коли нам було по 15. Яка б не була крута вечірка, потрібно мати відчуття міри і залишити її вчасно.

Керувати часом здатні ті, хто вміє говорити "ні". Темп життя постійно зростає. І у деяких випадках треба вміти відмовлятися від певних завдань.

Одна з проблем бездіяльності теперішньої молоді – батьки-заробітчани. Нащо мучитись за 250 доларів на місяць, якщо їх і так мама вишле?

У бізнесі є два типи мислення: підприємець і менеджер. Перший у всьому бачить можливості, має інтуїцію, не боїться ризикувати. Але, як правило, менш структурований, готовий помилятись. Другий – системний. У нього все має бути передбачено, пораховано.

Найяскравіший спогад дитинства – як мене тато в Москві загубив. Навчалась у другому класі, була з батьками у відрядженні. Купили в магазині кухонний комбайн. Його тато ніс у руках, а мені довірив теку з документами. Спустилися в метро, я сіла у вагон, двері зачинились. Тато з комбайном лишився на пероні. Вийшла на наступній станції, а батько іншим потягом під'їхав до мене. Він сподівався, що вчиню саме так.

Якби мала змогу поговорити з Богом, запитала би про долю Донбасу.

Найстрашніше – батькам пережити своїх дітей.

Автор: Анна-Лілія КОКОРА, Володимир МУКАН

25.07.2018 23:50, за матеріалами: https://gazeta.ua/

Інші новини рубрики "Освіта та наука в Україні"

Дослідження зі Стенфорда: п’ять ключових правил шкіл-теплиць

Нещодавно в Стенфорді обговорювали, як створити хороші школи і чим вони відрізняються від поганих. Автори дослідження ретельно вивчили досвід 250 шкіл і дійшли до висновку, що хорошими стають школи, які в своїй роботі дотримуються п’яти ключових правил, що дозволяють вчителям та учням розкрити свій максимальний...Докладно

15.02.2019 22:01

Уряд та парламент виділили понад 1 млрд грн на НУШ

Цьогоріч передбачено ще 1 млрд гривень на оснащення класів НУШ, куди прийдуть навчатися першокласники у вересні 2019-го. Також понад 265 млн грн виділено на підвищення кваліфікації вчителів, які навчатимуть цих учнів. Такі інвестиції можливі завдяки підтримці Уряду та  парламенту, які заклали та підтримали виділення...Докладно

15.02.2019 21:25

Закон "Про повну загальну середню освіту" найближчим часом подадуть у ВРУ

Нова українська школа – реформа нових можливостей для наших дітей, вчителів та батьків, реалізацію її основ забезпечив Закон «Про освіту», однак деталізувати механізми має закон «Про повну загальну середню освіту», проект якого ми найближчими тижнями подамо  у Верховну Раду через Кабмін....Докладно

15.02.2019 21:17

Залишається вакантним місце члена НАЗЯВО, який представлятиме Національну академію медичних наук

МОН нагадує, що триває прийом документів на конкурс з обрання члена Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти – представника Національної академії медичних наук. Документи приймаються до 23 год. 59 хв. 3 березня 2019 року. Взяти участь у конкурсі можуть працівники Національної академії медичних...Докладно

15.02.2019 20:41

Українські студенти-фізики візьмуть участь у конкурсі наукових проектів – переможці пройдуть стажування у Франції

Студентам українських вишів, які вивчають фізику, пропонують взяти участь у конкурсі наукових проектів. Переможці зможуть пройти оплачуване стажування у наукових лабораторіях Париж-Орсе та CERN (Європейська організація з ядерних досліджень)....Докладно

15.02.2019 14:10

НАТО закликало Україну впроваджувати висновки Венеціанської комісії щодо мови освіти в школах

Про це заявив генсек НАТО Єнс Столтенберг за підсумками дводенної зустрічі міністрів оборони країн-членів у Брюсселі, передає Європейська правда. Як зазначив Столтенберг, союзники висловили підтримку українському суверенітету та територіальній цілісності. “Союзники також заохочували Україну продовжувати шлях реформ,...Докладно

15.02.2019 13:54

Більше новин рубрики "Освіта та наука в Україні"

Новини інших рубрик

Більше новин