реєстрація

Новини освіти та науки в Україні та світі

[ русский ] Найважливіше, що батьки можуть дати дітям, – розуміння цінностей і добру освіту

Чотири покоління моєї родини живуть під одним дахом у триповерховому львівському будинку. Це мої діти, ми з чоловіком, мої батьки і 93-річна бабуся. Спільне життя з родичами – це наше з чоловіком рішення. Діти заохочують бабцю до життя. Щоразу з ними вона говорить про одне і те ж, але ті кілька хвилин розмови дають їй багато надії.

Для серйозних стосунків відстань – це виклик. Вона руйнує їх. Півтора року з чоловіком жили на два міста: я в Києві, а він – у Львові. На вихідні їздила додому, це фізично виснажувало. Якоїсь миті помітила, що складно спілкуватись і бути разом з ним довше трьох днів. Зрозуміла, сім'я може розпастись. Повернулася до Львова.

Кохання – це сприйняття людини такою, якою вона є. Зі всіма поглядами, звичками, недоліками, талантами і здібностями.

Цькування серед дітей найчастіше буває через незнання різноманітності світу і людей. Що більше діти подорожують, то більшає їхній кругозір. Якось у Стамбулі Килина побачила жінку в паранджі й закричала: "Мамо, чому в цієї пані тільки очі видно?" Я пояснила. Тепер розуміє, що різноманітність – це норма.

На півроку із сім'єю перемістилися в абсолютно інше середовище – була на стажуванні в Нотердамському університеті у США. Син ходив там у школу, донька – в садок. Переживала за них, особливо – за Захара. Та він добре впорався з цим викликом, пристосувався. Привітність полегшує спілкування. Ця риса найбільше вразила моїх дітей в Америці. Українцям її бракує.

Найважливіше, що батьки можуть дати дітям, – розуміння цінностей і добру освіту. Обов'язок дітей перед батьками – повага.

Найважчий вибір – між одним добром та іншим добром. Хоч би яке рішення прийняв, може здатися, що можна було б вчинити виграшніше. Нещодавно сина запросили на день народження, але того ж дня випав виїзд на пластове Свято весни. І одна подія цікава, й інша. Захар вирішив їхати на Свято весни.

Добро – коли створюєш додаткову цінність. Зло – це коли люди беруть не своє: дім, майно, ідею, час, життя.

В Україні мені бракує американської поваги до чужого часу. Якщо маєш лише годину на зустріч, то після запізнення в тебе є лише залишок відведеної години. Також американці дуже шанують приватний простір. Дратує тут, коли в аптеці купую ліки, а наді мною хтось "нависає", ще й поради роздає.

Європейські країни дуже різні за діловою культурою. Якийсь час жила в Данії. Там у справах важливий консенсус. Іноді деякі питання обговорювали більш як п'ять разів. Здавалося б, усе вже вирішено, пора працювати. А їм важливо, щоб усі були переконані у правильності рішення.

Слабкість українського бізнесу – в тому, що у своїх рішеннях він орієнтований на короткий термін. Якщо інвестиція не повертається за три роки, розглядати ідею рідко готові.

Українці навчилися робити бізнес в анархічному середовищі. А от в упорядкованому – це для нас виклик.

Найбільше розкривають систему цінностей людини дії, які ми робимо, коли нас ніхто не бачить.

"Треба вміти вчасно піти", – казала мама моєї товаришки, коли нам було по 15. Яка б не була крута вечірка, потрібно мати відчуття міри і залишити її вчасно.

Керувати часом здатні ті, хто вміє говорити "ні". Темп життя постійно зростає. І у деяких випадках треба вміти відмовлятися від певних завдань.

Одна з проблем бездіяльності теперішньої молоді – батьки-заробітчани. Нащо мучитись за 250 доларів на місяць, якщо їх і так мама вишле?

У бізнесі є два типи мислення: підприємець і менеджер. Перший у всьому бачить можливості, має інтуїцію, не боїться ризикувати. Але, як правило, менш структурований, готовий помилятись. Другий – системний. У нього все має бути передбачено, пораховано.

Найяскравіший спогад дитинства – як мене тато в Москві загубив. Навчалась у другому класі, була з батьками у відрядженні. Купили в магазині кухонний комбайн. Його тато ніс у руках, а мені довірив теку з документами. Спустилися в метро, я сіла у вагон, двері зачинились. Тато з комбайном лишився на пероні. Вийшла на наступній станції, а батько іншим потягом під'їхав до мене. Він сподівався, що вчиню саме так.

Якби мала змогу поговорити з Богом, запитала би про долю Донбасу.

Найстрашніше – батькам пережити своїх дітей.

Автор: Анна-Лілія КОКОРА, Володимир МУКАН

25.07.2018 23:50, за матеріалами: https://gazeta.ua/

Інші новини рубрики "Освіта та наука в Україні"

У грудні 2018 року стартує українсько-швейцарський проект "Розвиток медичної освіти в Україні"

Медичні навчальні заклади візьмуть участь в українсько-швейцарському проекті "Розвиток медичної освіти в Україні".  Про це повідомляє МОЗ.  “Українські медичні навчальні заклади, в яких готують сімейних лікарів, терапев...Докладно

14.12.2018 13:55

«Ми починаємо нарешті вести фінансову складову освітньої політики», - Лілія Гриневич

Уряд збільшив кількість заступників міністра освіти і науки з п’яти до шести, новий заступник відповідатиме за фінансову складову освітньої політики. Про це в коментарі Укрінформу сказала міністр освіти і науки Лілія Гриневич....Докладно

13.12.2018 22:19

Одеська обласна служба зайнятості підтверджує результати неформального професійного навчання

Лише кілька років тому назад служба зайнятості отримала можливість надавати нову послугу своїм клієнтам – це підтвердження результатів неформального професійного навчання за робітничими професіями. Підтвердження результатів неформального професійного навчання дозволяє визнати рівень робітничої кваліфікації людини...Докладно

13.12.2018 22:04

У 2019 році київська влада планує витратити близько 18 мільярдів гривень на освіту

Київрада ухвалила Бюджет Києва на 2019 рік. На освіту наступного року столична влада планує витратити близько 18 мільярдів гривень. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив заступник голови міста Валентин Мондриївский....Докладно

13.12.2018 21:46

УЦОЯО оприлюднить 5 звітів моніторингового дослідження початкової школи

Щомісяця, з 28 грудня 2018 року і до 28 квітня 2019-го, Український центр оцінювання якості освіти оприлюднюватимемо по одному звіту за підсумками моніторингового дослідження початкової школи, яке проводилося навесні цього року. Загалом буде оприлюднено 5 тематичних звітів, що описуватимуть результати та висновки моніторингу....Докладно

13.12.2018 21:24

На конкурс для молодих учених на гранти Президента України вже можна подавати запити

Державний фонд фундаментальних досліджень (ДФФД) оголошує конкурс Ф86 на гранти Президента України для підтримки наукових досліджень молодих учених у 2020 році. Дедлайн подачі запитів – до 20 лютого 2019-го. Участь у конкурсі можуть взяти молоді науковці віком до 30 років – для кандидатів наук, до...Докладно

13.12.2018 12:55

Більше новин рубрики "Освіта та наука в Україні"

Новини інших рубрик

Більше новин