реєстрація

Новини освіти та науки в Україні та світі

[ русский ] Найважливіше, що батьки можуть дати дітям, – розуміння цінностей і добру освіту

Чотири покоління моєї родини живуть під одним дахом у триповерховому львівському будинку. Це мої діти, ми з чоловіком, мої батьки і 93-річна бабуся. Спільне життя з родичами – це наше з чоловіком рішення. Діти заохочують бабцю до життя. Щоразу з ними вона говорить про одне і те ж, але ті кілька хвилин розмови дають їй багато надії.

Для серйозних стосунків відстань – це виклик. Вона руйнує їх. Півтора року з чоловіком жили на два міста: я в Києві, а він – у Львові. На вихідні їздила додому, це фізично виснажувало. Якоїсь миті помітила, що складно спілкуватись і бути разом з ним довше трьох днів. Зрозуміла, сім'я може розпастись. Повернулася до Львова.

Кохання – це сприйняття людини такою, якою вона є. Зі всіма поглядами, звичками, недоліками, талантами і здібностями.

Цькування серед дітей найчастіше буває через незнання різноманітності світу і людей. Що більше діти подорожують, то більшає їхній кругозір. Якось у Стамбулі Килина побачила жінку в паранджі й закричала: "Мамо, чому в цієї пані тільки очі видно?" Я пояснила. Тепер розуміє, що різноманітність – це норма.

На півроку із сім'єю перемістилися в абсолютно інше середовище – була на стажуванні в Нотердамському університеті у США. Син ходив там у школу, донька – в садок. Переживала за них, особливо – за Захара. Та він добре впорався з цим викликом, пристосувався. Привітність полегшує спілкування. Ця риса найбільше вразила моїх дітей в Америці. Українцям її бракує.

Найважливіше, що батьки можуть дати дітям, – розуміння цінностей і добру освіту. Обов'язок дітей перед батьками – повага.

Найважчий вибір – між одним добром та іншим добром. Хоч би яке рішення прийняв, може здатися, що можна було б вчинити виграшніше. Нещодавно сина запросили на день народження, але того ж дня випав виїзд на пластове Свято весни. І одна подія цікава, й інша. Захар вирішив їхати на Свято весни.

Добро – коли створюєш додаткову цінність. Зло – це коли люди беруть не своє: дім, майно, ідею, час, життя.

В Україні мені бракує американської поваги до чужого часу. Якщо маєш лише годину на зустріч, то після запізнення в тебе є лише залишок відведеної години. Також американці дуже шанують приватний простір. Дратує тут, коли в аптеці купую ліки, а наді мною хтось "нависає", ще й поради роздає.

Європейські країни дуже різні за діловою культурою. Якийсь час жила в Данії. Там у справах важливий консенсус. Іноді деякі питання обговорювали більш як п'ять разів. Здавалося б, усе вже вирішено, пора працювати. А їм важливо, щоб усі були переконані у правильності рішення.

Слабкість українського бізнесу – в тому, що у своїх рішеннях він орієнтований на короткий термін. Якщо інвестиція не повертається за три роки, розглядати ідею рідко готові.

Українці навчилися робити бізнес в анархічному середовищі. А от в упорядкованому – це для нас виклик.

Найбільше розкривають систему цінностей людини дії, які ми робимо, коли нас ніхто не бачить.

"Треба вміти вчасно піти", – казала мама моєї товаришки, коли нам було по 15. Яка б не була крута вечірка, потрібно мати відчуття міри і залишити її вчасно.

Керувати часом здатні ті, хто вміє говорити "ні". Темп життя постійно зростає. І у деяких випадках треба вміти відмовлятися від певних завдань.

Одна з проблем бездіяльності теперішньої молоді – батьки-заробітчани. Нащо мучитись за 250 доларів на місяць, якщо їх і так мама вишле?

У бізнесі є два типи мислення: підприємець і менеджер. Перший у всьому бачить можливості, має інтуїцію, не боїться ризикувати. Але, як правило, менш структурований, готовий помилятись. Другий – системний. У нього все має бути передбачено, пораховано.

Найяскравіший спогад дитинства – як мене тато в Москві загубив. Навчалась у другому класі, була з батьками у відрядженні. Купили в магазині кухонний комбайн. Його тато ніс у руках, а мені довірив теку з документами. Спустилися в метро, я сіла у вагон, двері зачинились. Тато з комбайном лишився на пероні. Вийшла на наступній станції, а батько іншим потягом під'їхав до мене. Він сподівався, що вчиню саме так.

Якби мала змогу поговорити з Богом, запитала би про долю Донбасу.

Найстрашніше – батькам пережити своїх дітей.

Автор: Анна-Лілія КОКОРА, Володимир МУКАН

25.07.2018 23:50, за матеріалами: https://gazeta.ua/

Інші новини рубрики "Освіта та наука в Україні"

МІОК представив освітньо-навчальні проекти на конференції українських освітян у США

Міжнародний інститут освіти, культури та звязків з діаспорою НУ «Львівська політехника» (МІОК) представив власні проекти на Першій щорічній конференції українських освітян США, що відбулася днями у Вашингтоні (США).   Презентувала інститут і його діяльність директор МІОКу Ірина Ключковська, йдеться...Докладно

22.05.2019 13:47

У фіналі молодіжних дебатів, який відбудеться в Будапешті, Україну представлятимуть двое учнів

Киянка Марина Дмитрик та львів'янин Андріан Стогній представлятимуть Україну у фіналі молодіжних дебатів, який відбудеться 10 жовтня 2019 року в Будапешті (Угорщина). Планується, що у конкурсі братимуть участь майже 3 тис школярів із 12 країн світу. За результатами дебатів перше місце посіла учениця київської школи №239...Докладно

22.05.2019 13:21

Оприлюднено правильні відповіді до завдань ЗНО з математики

Предметна фахова комісія Українського центру оцінювання якості освіти встановила правильні відповіді до завдань сертифікаційної роботи з математики. Ознайомитися з таблицею правильних відповідей можна в розділі «ЗНО-2019. Математика». Про це повідомляється на сайті УЦОЯО. Нагадуємо, що засідання експертної...Докладно

22.05.2019 12:47

Батьки учнів початкових класів можуть пройти онлайн-опитування про впровадження НУШ

Український інститут майбутнього проводить онлайн-опитування батьків учнів початкових класів про впровадження Нової української школи. Пройти його можна за цим посиланням. Опитування проводять для підготовки ана...Докладно

22.05.2019 12:16

Більш ніж 150 тис осіб складали тест з математики

За оперативною інформацією регіональних центрів оцінювання якості освіти, участь у тестуванні з математики взяла 151 990 осіб, що становить 94,5 % від загальної кількості зареєстрованих, повідомляється на сайті УЦОЯО. 82 учасники ЗНО не змогли потрапити до пунктів тестування через відсутність одного з обов’язкових...Докладно

21.05.2019 20:47

За результатами ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Нові технології у новій школі» у МОН нагородили психологів та соціальних педагогів

21 травня 2019 року в актовій залі Міністерства освіти і науки України відбулася підсумкова науково-практична конференція за результатами ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу авторських програм практичних психологів і соціальних педагогів «Нові технології у новій школі» у номінації «Профілактичні програми». Про...Докладно

21.05.2019 20:18

Більше новин рубрики "Освіта та наука в Україні"

Новини інших рубрик

Більше новин