реєстрація

Новини освіти та науки в Україні та світі

[ русский ] Експерт: Слід розглядати вищу освіту як інвестицію в себе

ступаючи з низькими балами, можна потрапити до закладів з низьким рівнем навчання. Як наслідок, так можна отримати невидимий бар’єр, вище якого неможливо буде стрибнути.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорив директор аналітичного центру CEDOS Єгор Стадний.

«Хоч пізно уже про це говорити, але я б радив тим абітурієнтам, які ще не подали всі свої заяви на вступ, звернути увагу на широкий конкурс від Міносвіти, за яким можна оцінити свої шанси. Саме це буде найправильнішою тактикою», – сказав Стадний.

Також він вважає, що добре було б оцінювати і самі навчальні заклади. Але, якщо набрані бали із зовнішнього незалежного оцінювання є низькими, краще взагалі відкласти вступ на наступний рік.

«Загалом я б радив не подаватися до університетів абітурієнтам, якщо у них низькі бали ЗНО. Бо це, на жаль, найбільша помилка, яку робить молодь. Тому що вступаючи з низькими балами, можна потрапити до закладів з низьким рівнем навчання. Як наслідок, отримати невидимий бар’єр, вище якого неможливо буде стрибнути», – прокоментував він.

На його думку, саме група і навчальний заклад завжди гальмуватимуть студента, не дивлячись на те, що він може бути старанним.

«Вищу освіту варто розглядати як інвестицію у себе. Адже більше користі буде від кращого закладу, сильних студентів та викладачів, аніж від слабких і з корупцією. Тому набагато краще інвестувати на чотири роки в той заклад, який справді принесе якісь дивіденди та користь. Тому радив би складати ЗНО вже наступного року тим, хто не зміг потрапити на кращі спеціальності», – наголосив Стадний.

Що ж до хлопців призовного віку, то, за його словами, не варто переживати. Адже ті із них, які закінчують школу у 18 років, мають як мінімум ще два роки до призову.

«Спеціально нагадаю хлопцям, що призов розпочинається лише з 20 років. Адже це було вічною проблемою, що треба «всунути» дитину до якогось закладу. Тому проблема призову наразі відпала. Є можливість рік або навіть два почекати. Бо краще скласти краще ЗНО і розглядати вищу освіту як інвестицію в себе», – вважає експерт.

Він також розповів, що дуже популярним серед молоді є вступ у навчальні заклади закордоном. Але, як і в Україні вони є з кращим і гіршим рівнями викладання, тому варто дуже ретельно обирати свій ВНЗ, зокрема, в Польщі.

«Польські університети надзвичайно популярні серед молоді у останні роки. Звертайте увагу, на яку спеціальність ви хочете туди вступити. Бо таке враження, що у наших студентів відключається рація та логіка і вони вступають на міжнародні відносини, менеджмент, фінанси, маркетинг. Але польський ринок праці не потребує такі кадри. Адже у поляків є своя система моніторингу випускників на ринку праці, де вони не потребують таких фахівців. І проблема ще й у тому, що абітурієнти обирають не найкращі польські заклади, переважно приватні, де навіть самі поляки не хочуть навчатися», – зазначив Стадний.

Нагадаємо, для абітурієнтів з окупованого Криму і Донбасу до 28 вересня продовжили вступні іспити і зарахування до українських ВНЗ, вони можуть вступати на бюджет чи контракт без ЗНО, українського паспорта й атестата до кінця вересня. Читайте більше тут: https://zik.ua/news/2018/07/23/ekspert_slid_rozglyadaty_vyshchu_osvitu_yak_investytsiyu_v_sebe_1371729

25.07.2018 23:51, за матеріалами: https://zik.ua/news

Інші новини рубрики "Освіта та наука в Україні"

У грудні 2018 року стартує українсько-швейцарський проект "Розвиток медичної освіти в Україні"

Медичні навчальні заклади візьмуть участь в українсько-швейцарському проекті "Розвиток медичної освіти в Україні".  Про це повідомляє МОЗ.  “Українські медичні навчальні заклади, в яких готують сімейних лікарів, терапев...Докладно

14.12.2018 13:55

«Ми починаємо нарешті вести фінансову складову освітньої політики», - Лілія Гриневич

Уряд збільшив кількість заступників міністра освіти і науки з п’яти до шести, новий заступник відповідатиме за фінансову складову освітньої політики. Про це в коментарі Укрінформу сказала міністр освіти і науки Лілія Гриневич....Докладно

13.12.2018 22:19

Одеська обласна служба зайнятості підтверджує результати неформального професійного навчання

Лише кілька років тому назад служба зайнятості отримала можливість надавати нову послугу своїм клієнтам – це підтвердження результатів неформального професійного навчання за робітничими професіями. Підтвердження результатів неформального професійного навчання дозволяє визнати рівень робітничої кваліфікації людини...Докладно

13.12.2018 22:04

У 2019 році київська влада планує витратити близько 18 мільярдів гривень на освіту

Київрада ухвалила Бюджет Києва на 2019 рік. На освіту наступного року столична влада планує витратити близько 18 мільярдів гривень. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив заступник голови міста Валентин Мондриївский....Докладно

13.12.2018 21:46

УЦОЯО оприлюднить 5 звітів моніторингового дослідження початкової школи

Щомісяця, з 28 грудня 2018 року і до 28 квітня 2019-го, Український центр оцінювання якості освіти оприлюднюватимемо по одному звіту за підсумками моніторингового дослідження початкової школи, яке проводилося навесні цього року. Загалом буде оприлюднено 5 тематичних звітів, що описуватимуть результати та висновки моніторингу....Докладно

13.12.2018 21:24

На конкурс для молодих учених на гранти Президента України вже можна подавати запити

Державний фонд фундаментальних досліджень (ДФФД) оголошує конкурс Ф86 на гранти Президента України для підтримки наукових досліджень молодих учених у 2020 році. Дедлайн подачі запитів – до 20 лютого 2019-го. Участь у конкурсі можуть взяти молоді науковці віком до 30 років – для кандидатів наук, до...Докладно

13.12.2018 12:55

Більше новин рубрики "Освіта та наука в Україні"

Новини інших рубрик

Більше новин