реєстрація

Новини освіти та науки в Україні та світі

[ русский ] Експерт: Слід розглядати вищу освіту як інвестицію в себе

ступаючи з низькими балами, можна потрапити до закладів з низьким рівнем навчання. Як наслідок, так можна отримати невидимий бар’єр, вище якого неможливо буде стрибнути.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорив директор аналітичного центру CEDOS Єгор Стадний.

«Хоч пізно уже про це говорити, але я б радив тим абітурієнтам, які ще не подали всі свої заяви на вступ, звернути увагу на широкий конкурс від Міносвіти, за яким можна оцінити свої шанси. Саме це буде найправильнішою тактикою», – сказав Стадний.

Також він вважає, що добре було б оцінювати і самі навчальні заклади. Але, якщо набрані бали із зовнішнього незалежного оцінювання є низькими, краще взагалі відкласти вступ на наступний рік.

«Загалом я б радив не подаватися до університетів абітурієнтам, якщо у них низькі бали ЗНО. Бо це, на жаль, найбільша помилка, яку робить молодь. Тому що вступаючи з низькими балами, можна потрапити до закладів з низьким рівнем навчання. Як наслідок, отримати невидимий бар’єр, вище якого неможливо буде стрибнути», – прокоментував він.

На його думку, саме група і навчальний заклад завжди гальмуватимуть студента, не дивлячись на те, що він може бути старанним.

«Вищу освіту варто розглядати як інвестицію у себе. Адже більше користі буде від кращого закладу, сильних студентів та викладачів, аніж від слабких і з корупцією. Тому набагато краще інвестувати на чотири роки в той заклад, який справді принесе якісь дивіденди та користь. Тому радив би складати ЗНО вже наступного року тим, хто не зміг потрапити на кращі спеціальності», – наголосив Стадний.

Що ж до хлопців призовного віку, то, за його словами, не варто переживати. Адже ті із них, які закінчують школу у 18 років, мають як мінімум ще два роки до призову.

«Спеціально нагадаю хлопцям, що призов розпочинається лише з 20 років. Адже це було вічною проблемою, що треба «всунути» дитину до якогось закладу. Тому проблема призову наразі відпала. Є можливість рік або навіть два почекати. Бо краще скласти краще ЗНО і розглядати вищу освіту як інвестицію в себе», – вважає експерт.

Він також розповів, що дуже популярним серед молоді є вступ у навчальні заклади закордоном. Але, як і в Україні вони є з кращим і гіршим рівнями викладання, тому варто дуже ретельно обирати свій ВНЗ, зокрема, в Польщі.

«Польські університети надзвичайно популярні серед молоді у останні роки. Звертайте увагу, на яку спеціальність ви хочете туди вступити. Бо таке враження, що у наших студентів відключається рація та логіка і вони вступають на міжнародні відносини, менеджмент, фінанси, маркетинг. Але польський ринок праці не потребує такі кадри. Адже у поляків є своя система моніторингу випускників на ринку праці, де вони не потребують таких фахівців. І проблема ще й у тому, що абітурієнти обирають не найкращі польські заклади, переважно приватні, де навіть самі поляки не хочуть навчатися», – зазначив Стадний.

Нагадаємо, для абітурієнтів з окупованого Криму і Донбасу до 28 вересня продовжили вступні іспити і зарахування до українських ВНЗ, вони можуть вступати на бюджет чи контракт без ЗНО, українського паспорта й атестата до кінця вересня. Читайте більше тут: https://zik.ua/news/2018/07/23/ekspert_slid_rozglyadaty_vyshchu_osvitu_yak_investytsiyu_v_sebe_1371729

25.07.2018 23:51, за матеріалами: https://zik.ua/news

Інші новини рубрики "Освіта та наука в Україні"

ОГОЛОШЕНО КОНКУРС В УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКИЙ ПРОЕКТ

До 18.00 16 вересня триває збір заявок для участі у проекті «Інноваційний університет і лідерство. Фаза IV: комунікаційні стратегії та відносини університет-школа». Мета проекту – підготовка двох груп академічних лідерів, що мають бажання та здатні впроваджувати сучасні комунікаційні технології в практики української...Докладно

16.08.2018 23:47

Диплом для галочки або українська іновація вищої освіти

Українські студенти XXI століття, чомусь, обирають спеціальності, які відповідають професіями дев'ятнадцятого і двадцятого століть. Диплом для галочки або українська іновація вищої освіти П'ятдесят років тому людина йшла в університет за професією на все життя. Однак сьогодні знання застарівають набагато швидше, ніж...Докладно

13.08.2018 15:39

Харківщина - лідер в Україні щодо охоплення учнів дошкільною освітою

За останні 3 роки додатково у регіоні були відкрити майже 5 тисяч місць у дошкільних навчальних закладах. Про це в ефірі програми "Відзеркалення" повідомив заступник голови ХОДА Анатолій Бабічев. "У 90-ті роки через один закривалися дошкільні навчальні заклади, у тому числі, у місті Харків. Мабуть, років 4, як ми...Докладно

25.07.2018 23:53

“Таких коштів освіта раніше не мала”, – Микула про ремонт закладів освіти

У вівторок, 24 липня, відбулася щотижнева оперативна нарада в міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа. Зокрема, під час оперативки розглянули питання про поточний ремонт у закладах освіти міста, повідомляє WestNews. «Із 89-ми закладів освіти в місті Івано-Франківська – у 56-ти виконують капітальні...Докладно

25.07.2018 23:51

Найважливіше, що батьки можуть дати дітям, – розуміння цінностей і добру освіту

Чотири покоління моєї родини живуть під одним дахом у триповерховому львівському будинку. Це мої діти, ми з чоловіком, мої батьки і 93-річна бабуся. Спільне життя з родичами – це наше з чоловіком рішення. Діти заохочують бабцю до життя. Щоразу з ними вона говорить про одне і те ж, але ті кілька хвилин розмови дають їй багато...Докладно

25.07.2018 23:50

Гройсман пояснив, чому отримав лише заочну вищу освіту

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман пожалівся, що не зміг здобути стаціонарну вищу освіту, бо не мав на це часу. Про це він повідомив у Facebook. "Так, я навчався заочно, бо, як і багато хто, рано створив сім'ю і мав її забезпечувати, тому і паралельно працював", - пише голова уряду. Так він прокоментував повідомлення...Докладно

25.07.2018 23:46

Більше новин рубрики "Освіта та наука в Україні"

Новини інших рубрик

Більше новин