реєстрація

Новини освіти та науки в Україні та світі

[ русский ] Експерт: Слід розглядати вищу освіту як інвестицію в себе

ступаючи з низькими балами, можна потрапити до закладів з низьким рівнем навчання. Як наслідок, так можна отримати невидимий бар’єр, вище якого неможливо буде стрибнути.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорив директор аналітичного центру CEDOS Єгор Стадний.

«Хоч пізно уже про це говорити, але я б радив тим абітурієнтам, які ще не подали всі свої заяви на вступ, звернути увагу на широкий конкурс від Міносвіти, за яким можна оцінити свої шанси. Саме це буде найправильнішою тактикою», – сказав Стадний.

Також він вважає, що добре було б оцінювати і самі навчальні заклади. Але, якщо набрані бали із зовнішнього незалежного оцінювання є низькими, краще взагалі відкласти вступ на наступний рік.

«Загалом я б радив не подаватися до університетів абітурієнтам, якщо у них низькі бали ЗНО. Бо це, на жаль, найбільша помилка, яку робить молодь. Тому що вступаючи з низькими балами, можна потрапити до закладів з низьким рівнем навчання. Як наслідок, отримати невидимий бар’єр, вище якого неможливо буде стрибнути», – прокоментував він.

На його думку, саме група і навчальний заклад завжди гальмуватимуть студента, не дивлячись на те, що він може бути старанним.

«Вищу освіту варто розглядати як інвестицію у себе. Адже більше користі буде від кращого закладу, сильних студентів та викладачів, аніж від слабких і з корупцією. Тому набагато краще інвестувати на чотири роки в той заклад, який справді принесе якісь дивіденди та користь. Тому радив би складати ЗНО вже наступного року тим, хто не зміг потрапити на кращі спеціальності», – наголосив Стадний.

Що ж до хлопців призовного віку, то, за його словами, не варто переживати. Адже ті із них, які закінчують школу у 18 років, мають як мінімум ще два роки до призову.

«Спеціально нагадаю хлопцям, що призов розпочинається лише з 20 років. Адже це було вічною проблемою, що треба «всунути» дитину до якогось закладу. Тому проблема призову наразі відпала. Є можливість рік або навіть два почекати. Бо краще скласти краще ЗНО і розглядати вищу освіту як інвестицію в себе», – вважає експерт.

Він також розповів, що дуже популярним серед молоді є вступ у навчальні заклади закордоном. Але, як і в Україні вони є з кращим і гіршим рівнями викладання, тому варто дуже ретельно обирати свій ВНЗ, зокрема, в Польщі.

«Польські університети надзвичайно популярні серед молоді у останні роки. Звертайте увагу, на яку спеціальність ви хочете туди вступити. Бо таке враження, що у наших студентів відключається рація та логіка і вони вступають на міжнародні відносини, менеджмент, фінанси, маркетинг. Але польський ринок праці не потребує такі кадри. Адже у поляків є своя система моніторингу випускників на ринку праці, де вони не потребують таких фахівців. І проблема ще й у тому, що абітурієнти обирають не найкращі польські заклади, переважно приватні, де навіть самі поляки не хочуть навчатися», – зазначив Стадний.

Нагадаємо, для абітурієнтів з окупованого Криму і Донбасу до 28 вересня продовжили вступні іспити і зарахування до українських ВНЗ, вони можуть вступати на бюджет чи контракт без ЗНО, українського паспорта й атестата до кінця вересня. Читайте більше тут: https://zik.ua/news/2018/07/23/ekspert_slid_rozglyadaty_vyshchu_osvitu_yak_investytsiyu_v_sebe_1371729

25.07.2018 23:51, за матеріалами: https://zik.ua/news

Інші новини рубрики "Освіта та наука в Україні"

Дослідження зі Стенфорда: п’ять ключових правил шкіл-теплиць

Нещодавно в Стенфорді обговорювали, як створити хороші школи і чим вони відрізняються від поганих. Автори дослідження ретельно вивчили досвід 250 шкіл і дійшли до висновку, що хорошими стають школи, які в своїй роботі дотримуються п’яти ключових правил, що дозволяють вчителям та учням розкрити свій максимальний...Докладно

15.02.2019 22:01

Уряд та парламент виділили понад 1 млрд грн на НУШ

Цьогоріч передбачено ще 1 млрд гривень на оснащення класів НУШ, куди прийдуть навчатися першокласники у вересні 2019-го. Також понад 265 млн грн виділено на підвищення кваліфікації вчителів, які навчатимуть цих учнів. Такі інвестиції можливі завдяки підтримці Уряду та  парламенту, які заклали та підтримали виділення...Докладно

15.02.2019 21:25

Закон "Про повну загальну середню освіту" найближчим часом подадуть у ВРУ

Нова українська школа – реформа нових можливостей для наших дітей, вчителів та батьків, реалізацію її основ забезпечив Закон «Про освіту», однак деталізувати механізми має закон «Про повну загальну середню освіту», проект якого ми найближчими тижнями подамо  у Верховну Раду через Кабмін....Докладно

15.02.2019 21:17

Залишається вакантним місце члена НАЗЯВО, який представлятиме Національну академію медичних наук

МОН нагадує, що триває прийом документів на конкурс з обрання члена Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти – представника Національної академії медичних наук. Документи приймаються до 23 год. 59 хв. 3 березня 2019 року. Взяти участь у конкурсі можуть працівники Національної академії медичних...Докладно

15.02.2019 20:41

Українські студенти-фізики візьмуть участь у конкурсі наукових проектів – переможці пройдуть стажування у Франції

Студентам українських вишів, які вивчають фізику, пропонують взяти участь у конкурсі наукових проектів. Переможці зможуть пройти оплачуване стажування у наукових лабораторіях Париж-Орсе та CERN (Європейська організація з ядерних досліджень)....Докладно

15.02.2019 14:10

НАТО закликало Україну впроваджувати висновки Венеціанської комісії щодо мови освіти в школах

Про це заявив генсек НАТО Єнс Столтенберг за підсумками дводенної зустрічі міністрів оборони країн-членів у Брюсселі, передає Європейська правда. Як зазначив Столтенберг, союзники висловили підтримку українському суверенітету та територіальній цілісності. “Союзники також заохочували Україну продовжувати шлях реформ,...Докладно

15.02.2019 13:54

Більше новин рубрики "Освіта та наука в Україні"

Новини інших рубрик

Більше новин