реєстрація

Новини освіти та науки в Україні та світі

[ русский ] 5 грудня 2018 року відбудеться обрання членів НАЗЯВО

5 грудня 2018 року, відбудуться вибори членів Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО). Процедура обрання враховує європейський досвід творення подібних інституцій і повністю відповідає вимогам українського законодавства. Тож занепокоєння навколо чесності виборів, що знову лунають від окремих представників громадськості, передчасні і безпідставні.

На цьому наголосив заступник Міністра освіти і науки Юрій Рашкевич 4 грудня 2018 року, в МОН.

За його словами, по-перше, всі учасники подавались на конкурс за прописаною у відповідному Положенні процедурою. Серед документів, які вони мали надіслати, – мотиваційний лист та СV (українською та англійською мовами) з повною інформацією про себе, свої наукові досягнення, досвід роботи за напрямом певної галузі, участь в міжнародних проектах, дотичність до питань якості вищої освіти тощо.

По-друге, в Конкурсній комісії практично половина (4 з 9) – це іноземці, тобто абсолютно незалежні експерти, які представляють ключові асоціації європейського простору вищої освіти.

По-третє, вибори транслюватимуться в прямому ефірі на офіційній сторінці МОН у Facebook https://www.facebook.com/UAMON/ . Тож всі охочі зможуть слідкувати за ними в режимі онлайн.

До того ж, сама процедура обрання членів НАЗЯВО передбачає мінімізацію впливу суб’єктивного ставлення до кандидатів. Всі члени Комісії мають оцінити кожного за 6-ма критеріями (за 10-бальною шкалою):

  • професійні досягнення;
  • дотримання у професійній діяльності академічної доброчесності;
  • практика застосування у професійній діяльності стандартів та рекомендацій щодо забезпечення якості в європейському просторі вищої освіти та Закону України “Про вищу освіту”;
  • досвід роботи з міжнародними і вітчизняними організаціями, що працюють у сфері освіти, та освітніми проектами;
  • досвід роботи чи навчання в іноземному закладі вищої освіти та/або науковій установі;
  • володіння англійською мовою.

При цьому перед тим, як порахувати загальну кількість балів по кожному з кандидатів, найвищий та найнижчий бали відкидаються як такі, що можуть бути наслідком упередженого ставлення до претендента. Решта балів складаються, і кандидат за їх сумою посідає певне місце в рейтингу. І так за кожним з 116 кандидатів. Всі підрахунки здійснює Лічильна комісія.

За результатами рейтингу формується список з 23 кандидатів. І лише після цього члени Комісії голосують по кожному з них. Для проходження в НАЗЯВО кожен кандидат має бути обраним як українськими членами Комісії, так і іноземними.

До речі, Комісія вже отримала звернення від двох громадських організацій щодо недоброчесності окремих кандидатів. Всі члени Комісії мають можливість ознайомитись з цими «сигналами» і врахувати їх під час прийняття рішення.

Якщо станеться так, що 5 грудня будуть обрані не всі 23 члени НАЗЯВО, Комісія оголосить додатковий конкурс. Нагадаємо, що діюча Комісія працюватиме три роки.

«Ми всі розуміємо, що у вищій освіті нарешті має з’явитися легітимний та робочий орган, який працюватиме над розробкою нових освітніх стандартів, займатиметься акредитацією, формуванням експертних рад, впроваджуватиме систему зовнішньої незалежної оцінки якості вищої освіти, допомагатиме вишам будувати внутрішню систему оцінки якості освіти та багато іншого», – відзначив Юрій Рашкевич.

Перелік кандидатів у члени НАЗЯВО можна переглянути за цим посиланням.

04.12.2018 19:29, за матеріалами: https://mon.gov.ua/

Інші новини рубрики "Освіта та наука в Україні"

Сьогодні в Брюсселі була підписана Угода, яка допоможе реформувати систему професійно-технічної освіти в Україні

Уряд України та Єврокомісія підписали Угоду про фінансування заходу "EU4Skills: Кращі навички для сучасної України", яка допоможе реформувати та модернізувати систему професійно-технічної освіти в Україні. Угоду, загальний бюджет якої складає 58 млн євро, було підписано на полях 5-го засідання Ради асоціації Україна-ЄС,...Докладно

17.12.2018 15:01

На базі ХНЕУ створили Центр вивчення арабської мови

У Харківському національному економічному університеті ім. С. Кузнеця відкрили Центр вивчення арабської мови. Він стане платформою для організації освітніх проектів, наукових досліджень та культурного обміну. Робота центру також сприятиме підвищенню якості підготовки фахівців з міжнародних відносин у виші. “Багато студентів...Докладно

17.12.2018 14:44

Український студент ділиться секретами життя в австрійській столиці

Австрія – одна з найгарніших і найбагатших країн Європи. Але чи справді в цій країні настільки ідеально?  Українець Олександр майже три роки тому переїхав до Австрії. За цей час хлопець дізнався багато секретів цієї країни і вирішив ними поділитися.  Одна з найкращих країн Європи, яку постійно плутають...Докладно

17.12.2018 10:19

Україні треба змінювати систему освіти – Володимир Нікітін

Україні треба змінювати систему освіти. Говорить в інтерв'ю журналу "Країна" засновник інтелектуального клубу "Foundation fop future" Володимир Нікітін. "У нас це слово вживають у дуже вузькому сенсі. Освітою називаємо підготовку людини до життя у суспільстві. Отримав освіту - став архітектором. Але це - лише частина...Докладно

16.12.2018 22:51

Уряд визначив техадміністратора ЄДЕБО

Уряд унормував питання функціонування Єдиної державної електронної бази з питань освіти. Відповідне розпорядження № 1060 Кабмін прийняв на своєму засіданні 12 грудня....Докладно

15.12.2018 22:58

Більше новин рубрики "Освіта та наука в Україні"

Новини інших рубрик

Більше новин