реєстрація

Новини освіти та науки в Україні та світі

[ русский ] 5 цікавих винаходів, якими у минулому році здивували українські школяри

Для української освіти і науки минулий рік був плідним. Але, якщо масштабні міністерські реформи і нововведення у всіх на слуху, то про шкільні успіхи знають мало.

Чим же торік здивували українські учні:

1. Помічник для людей з вадами зору

Дніпровський учень 9-го класу Ігор Шибка створив помічника для людей з вадами зору. Школяр сконструював систему ультразвукових датчиків. Вони реагують на перешкоди.

В основі винаходу – контролер. У нього записали необхідну програму. До нього під'єднав датчики, транзистори, акумулятор, плату і систему голосових повідомлень. Своїм голосом записав усі мовні оповіщення, які озвучувалися при виявленні небезпеки.

Автор: znaj.ua
Надихнули хлопця бійці АТО, які в результаті поранень втратили зір.
Надихнули хлопця бійці АТО, які в результаті поранень втратили зір.

Собівартість пристрою – 300 грн. Ізраїльський аналог – більше 25 тис. грн.

Школяр переміг на Всеукраїнському конкурсі винахідників.

2. Прилад для збирання орбітального сміття

Школяр 4-го класу Кирило Благодаров з Дніпра зібрав модель космічного апарата. Він призначений для збирання орбітального сміття.

Космічну машину спроектував на комп'ютері в 3D-програмі. Потім за кресленнями зібрав міні-модель із конструктора LEGO і шматків картону. Апарат запускають у космос. Пристрій підлітає до сміття, починає захоплювати його маніпулятором і переносить у відсік. Коли сміття набралося дуже багато, пристрій летить до станції і вивантажує сміття. На борту двоє людей екіпажу. Один керує кораблем, другий – маніпулятором.

Автор: segodnya.ua
Школяр переміг в регіональному конкурсі американського космічного агентства NASA.
Школяр переміг в регіональному конкурсі американського космічного агентства NASA.

3. Папір з обпалого листя

Одинадцятикласник Валентин Фречка із села Сокирниця Хустського району Закарпатської області винайшов технологію створення паперу з опалого листя.

На кухонному блендері подрібнив листя. Від'єднав целюлозу, з якої можна виготовляти папір. Волокна змішував з водою і викладав утворену масу на форму. Після просушування на сонці, розгладив масу за допомогою каменів. У результаті утворилися цупкі аркуші паперу. З нього можна виготовляти стакани, тарілки, пакети, сумки, тубуси для ручок, а принтерний, крафтовий, дизайнерський, пакувальний папір, обгортки для книг.

Автор: Обозреватель
Хлопець здобув золоту медаль на Міжнародній олімпіаді геніїв у США
Школяр здобув золоту медаль на Міжнародній олімпіаді геніїв у США.

4. Сонячний колектор

Олександр Марчук, учень 11 класу, з села Привітне Локачинського району Волинської області змайстрував сонячний колектор.

Абсорбер зробили з латунних трубок. Зварену конструкцію вклали у дерев'яну коробку. Ящик теплоізолювали мінеральною ватою. Накрили листом скла, стики загерметизували герметиком. Накопичувальним баком став перефарбований у чорний колір газовий балон. Пристрій важить 50 кг. Газовий балон вміщає до 40 л. Води.

Собівартість розробки 3,5 тис. грн. На ринку колектор коштує майже 45 тис. грн.

Школяр став призером Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму в категорії "Ресурси енергозбереження".

5. Пристрій для вимірювання якості повітря

Маріупольський десятикласник Артем Агванян створив систему вимірювання якості повітря. Він реагує на летючі органічні сполуки.

Винахід cкладається з 2 мікроконтролерів і дитячого конструктора. До макетної плати написав програмний код, під'єднав до акумулятора та Wi-Fi. Уся зібрана інформація надходить на сайт. Його хлопець самостійно спеціально створив. Дані також можна переглядати в інтернет-додатку.

Автор: fakty.ua
Пристрій поміщається на долоні. Його школяр зробив з підручних матеріалів.
Пристрій поміщається на долоні. Його школяр зробив з підручних матеріалів.

Собівартість пристрою 290 грн.

Школяр отримав бронзову медаль на Міжнародному конкурсі наукових проектів у Туреччині.

10.01.2019 15:52, за матеріалами: https://gazeta.ua/

Інші новини рубрики "Освіта та наука в Україні"

Нова редакція Українського правопису: Кардинальних змін немає

Кабінет міністрів 22 травня затвердив нову редакцію українського правопису. У пояснювальній записці проекту постанови уряду йдеться, що потрібно уніфікувати вживання нових мовних форм. Адже орієнтири суспільства змінилися з українсько-російської двомовності на українську мову як єдину державну....Докладно

26.05.2019 13:00

ЗНО з іноземних мов вже завтра

27 травня близько 3 тисяч абітурієнтів упродовж 150 хвилин виконуватимуть завдання сертифікаційних робіт з іспанської, німецької, французької мов. Допуск абітурієнтів до пункту тестування триватиме з 10:15 до 10:50, початок зовнішнього незалежного оцінювання – 11:00. Вхід учасників до пунктів проведення...Докладно

26.05.2019 12:04

Володимир Співаковський: багатьом людям не подобається система освіти і школи, але скоро все зміниться

Ах ось воно що.  Чомусь багатьом людям не подобається система освіти і школи, в яких навчаються наші діти. Звідси пристрасті і вимоги все це кардинально оновити. Ні, не тільки тому що вчать погано і знання не такі, як треба. Просто закінчилася «та, колишня» епоха. Скажімо, 150 років тому точно так же обговорювали,...Докладно

25.05.2019 10:53

Третій сезон премії для вчителів Global Teacher Prize Ukraine стартував

Третій сезон щорічної національної премії для вчителів Global Teacher Prize Ukraine розпочато. Цього року переможець премії отримає рік безкоштовного навчання, поїздку до Дубаю на Global Education and Skills Forum 2020 і головний грошовий приз у 250 тисяч гривень. «У 2019 році увага українців прикута до президентських...Докладно

25.05.2019 10:45

ЗНО-2019: УЦОЯО оприлюднило відповіді до завдань тесту з української мови і літератури

Предметні фахові комісії Українського центру оцінювання якості освіти встановили правильні відповіді до завдань сертифікаційної роботи з української мови і літератури. Ознайомитися з таблицею правильних відповідей можна в розділі «ЗНО-2019. Українська мова і література» Про це повідомляється на сайті УЦОЯО. Засідання...Докладно

24.05.2019 14:52

Останній дзвоник 2019: Дату та час святкування навчальні заклади вибирають самостійно

Школярі з усієї України з нетерпінням чекають дня, коли для них пролунає останній дзвоник – і ознаменує початок літніх канікул. Дата проведення останнього дзвоника в українських школах відрізняється, але піти на літні канікули діти мають не пізніше 31 травня. Тому останній дзвоник у 2019 році для перших класів продзвенів...Докладно

24.05.2019 13:56

Більше новин рубрики "Освіта та наука в Україні"

Новини інших рубрик

Більше новин