реєстрація

Новини освіти та науки в Україні та світі

[ русский ] Альтернативна школа: від традиційних уроків не відходять, лише від методу подачі знань. ВІДЕО

Альтернативна освіта – нетрадиційний підхід до викладання у школі. В одній з приватних шкіл столиці у класі лише сім дітей. Наталі Рубалоу – викладач англійської мови спеціально приїхала зі Сполучених Штатів, щоби показати інакший підхід до навчання.

"Окрім англійської, ми практикуємо мистецтво, трошки музики, наприклад, барабани. Якомога більше візуалізації. Зокрема, на моїх уроках ми говоримо винятково англійською", – розповідає викладачка.

Вчителька переконана – що більше незвичного відбувається під час уроку – то ліпше діти опановують знання.

"Я намагаюся завжди знайти якомога більше креативних варіантів, як піднести той чи інший матеріал. Адже це важливо, щоби діти отримували задоволення від усього, що відбувається", – каже Наталі Рубалоу.

Урізноманітнити заняття в цій школі намагається кожен учитель. Пояснюють – від традиційних уроків не відходять, лише від методу подачі знань.

"До кожної дитинки підбираємо свої методи і прийоми навчання, щоби справді дитина і навчалася чогось, але щоб це не було традиційною формою навчання – це, щоб в основному було більше методів ігрових", – пояснює викладач читання, письма та розвитку мовлення Ольга Самойленко.

Засновниця школи Олена Єгорова пояснює переваги альтернативної освіти. Діти можуть перебувати у школі від сьомої ранку до сьомої години вечора. Більшість батьків це влаштовує – дитина під контролем вчителів.

"Кожна дитина обирає, що їй цікавіше і чим вона хоче займатися зараз. Головне правило – не заважати іншим. Тобто якщо ти справді втомився і тобі важко, навіть ми можемо відпустити до садочка з асистентом. Щоб там в ігровій кімнаті побігав", – наголошує Олена Єгорова.

Вона переконує – після чотирьох класів такої школи діти цілком соціально адаптовані. І, за потреби, можуть прямувати до звичайної школи.

"В традиційній школі вони сидять за партою – ось так. І можна щось сказати тільки після того, як ти підняв руку і тебе викликали, – і уроки, уроки, уроки. А тут у них досить все гнучко. І в нас є можливість використовувати різні методи, і ми навіть любимо їх якось дивувати, якісь сюрпризи готувати", – зазначає засновниця приватної школи.

Окрім приватних шкіл, у столиці набирає обертів і сфера індивідуального навчання. Микола Скиба, експерт з питань освіти в Українському університеті майбутнього, пояснює, чому батьки залишають дітей удома, щоби ті навчалися самостійно або ж з репетиторами.

"Частіше за все це певні психологічні резони. Тобто батьки бачать, що втрачають інтерес, бачать, що вони приходять з поганим настроєм. Скаржаться. Тоді запрошують т'ютора, який організовує графік дитини, допомагає знайти вчителів", – розповідає експерт.

У департаменті освіти і науки Києва твердять – приватні школи отримали ліцензії та можливість атестувати школярів. Так діти навчаються за альтернативною освітою та водночас матимуть державний атестат і зможуть вступати до вишів.

"Кожен приватний заклад освіти має бути ліцензований, якщо в них є ліцензія, видана тут, в Україні – то відповідно діти отримують документ, який підтверджує закінчення ними приватного навчального закладу. Якщо в них немає ліцензії, то це вже індивідуально вирішують батьки – чи варто навчатися у школі, яка не видає ліцензії", – зазначає Ганна Старостенко, голова постійної комісії Київради з питань освіти, науки, сім'ї, молоді та спорту.

Вона переконана: альтернативне навчання малечі не зашкодить. Вирішувати, де вчитися дітлахам, повинні батьки. Проте – і не забувати про потреби дитини.

Валерія Павленко, Олександр Горнейчук та Орест Пона, "5 канал"

22.02.2019 12:23, за матеріалами: https://www.5.ua/

Інші новини рубрики "Освіта та наука в Україні"

Ігор Лікарчук: вчитель пенсійного віку працює гірше, ніж молодий вчитель?

Укотре про одне й те саме. Хто, де, і як обґрунтував, що вчитель пенсійного віку працює гірше, ніж молодий вчитель? Нероб і таких, кого на десятки метрів не можна допускати до учнів, є достатньо і серед пенсіонерів, і серед молодшого покоління педагогів. Які в нашій освіті є критерії оцінювання якості роботи вчителя,...Докладно

20.05.2019 13:34

«Київський вальс – 2019»: серед випускників 11-х класів на Співочому полі відбувся XIV Міський фестиваль-конкурс

У рамках відзначення Дня Європи в місті Києві 18 травня 2019 року на Співочому полі Печерського ландшафтного парку відбувся XIV Міський фестиваль-конкурс «Київський вальс – 2019» серед випускників 11-х класів закладів загальної середньої освіти міста Києва. Патріотично-виховний захід розпочали з вшанування пам'яті жертв...Докладно

20.05.2019 13:07

Завтра в Україні стартує ЗНО-2019

21 травня тестуванням з математики розпочнеться основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання 2019 року. Допуск абітурієнтів до пунктів тестування триватиме з 10:15 до 10:50. Зовнішнє незалежне оцінювання  розпочнеться об 11:00. Вхід учасників до пунктів проведення ЗНО буде дозволено...Докладно

20.05.2019 12:36

Професійний дисбаланс або як вибрати майбутню професію

Половина української молоді працює не за фахом, а ще третина хочуть змінити ту професію, яку вибрали раніше. Школярі не можуть вибрати ту спеціальність, яка буде їм до душі надалі, і вступають куди доведеться. Про це пише "Сегодня". ...Докладно

20.05.2019 09:24

Україна вітає найкращих знавців української мови, переможців XІХ Міжнародного конкурсу імені Петра Яцика

16 травня 2019 року в Національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка нагородили найкращих знавців української мови – переможців XIХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Захід об’єднав шанувальників українського слова: учнів, студентів, педагогів, меценатів, письменників,...Докладно

19.05.2019 13:24

ЗНО-2019: стартує 21 травня іспитом з математики

З наступного тижня розпочинається зовнішнє незалежне тестування. Перший тест - з математики - пройде у вівторок, 21 травня. Графік проведення зовнішнього незалежного тестування оприлюднив на своїй сторінці в мережі Фейсбук Український центр оцінювання якості освіти.  ...Докладно

19.05.2019 12:15

Більше новин рубрики "Освіта та наука в Україні"

Новини інших рубрик

Більше новин