реєстрація

Новини освіти та науки в Україні та світі

[ українська ] Альтернативна школа: від традиційних уроків не відходять, лише від методу подачі знань. ВІДЕО

Альтернативна освіта – нетрадиційний підхід до викладання у школі. В одній з приватних шкіл столиці у класі лише сім дітей. Наталі Рубалоу – викладач англійської мови спеціально приїхала зі Сполучених Штатів, щоби показати інакший підхід до навчання.

"Окрім англійської, ми практикуємо мистецтво, трошки музики, наприклад, барабани. Якомога більше візуалізації. Зокрема, на моїх уроках ми говоримо винятково англійською", – розповідає викладачка.

Вчителька переконана – що більше незвичного відбувається під час уроку – то ліпше діти опановують знання.

"Я намагаюся завжди знайти якомога більше креативних варіантів, як піднести той чи інший матеріал. Адже це важливо, щоби діти отримували задоволення від усього, що відбувається", – каже Наталі Рубалоу.

Урізноманітнити заняття в цій школі намагається кожен учитель. Пояснюють – від традиційних уроків не відходять, лише від методу подачі знань.

"До кожної дитинки підбираємо свої методи і прийоми навчання, щоби справді дитина і навчалася чогось, але щоб це не було традиційною формою навчання – це, щоб в основному було більше методів ігрових", – пояснює викладач читання, письма та розвитку мовлення Ольга Самойленко.

Засновниця школи Олена Єгорова пояснює переваги альтернативної освіти. Діти можуть перебувати у школі від сьомої ранку до сьомої години вечора. Більшість батьків це влаштовує – дитина під контролем вчителів.

"Кожна дитина обирає, що їй цікавіше і чим вона хоче займатися зараз. Головне правило – не заважати іншим. Тобто якщо ти справді втомився і тобі важко, навіть ми можемо відпустити до садочка з асистентом. Щоб там в ігровій кімнаті побігав", – наголошує Олена Єгорова.

Вона переконує – після чотирьох класів такої школи діти цілком соціально адаптовані. І, за потреби, можуть прямувати до звичайної школи.

"В традиційній школі вони сидять за партою – ось так. І можна щось сказати тільки після того, як ти підняв руку і тебе викликали, – і уроки, уроки, уроки. А тут у них досить все гнучко. І в нас є можливість використовувати різні методи, і ми навіть любимо їх якось дивувати, якісь сюрпризи готувати", – зазначає засновниця приватної школи.

Окрім приватних шкіл, у столиці набирає обертів і сфера індивідуального навчання. Микола Скиба, експерт з питань освіти в Українському університеті майбутнього, пояснює, чому батьки залишають дітей удома, щоби ті навчалися самостійно або ж з репетиторами.

"Частіше за все це певні психологічні резони. Тобто батьки бачать, що втрачають інтерес, бачать, що вони приходять з поганим настроєм. Скаржаться. Тоді запрошують т'ютора, який організовує графік дитини, допомагає знайти вчителів", – розповідає експерт.

У департаменті освіти і науки Києва твердять – приватні школи отримали ліцензії та можливість атестувати школярів. Так діти навчаються за альтернативною освітою та водночас матимуть державний атестат і зможуть вступати до вишів.

"Кожен приватний заклад освіти має бути ліцензований, якщо в них є ліцензія, видана тут, в Україні – то відповідно діти отримують документ, який підтверджує закінчення ними приватного навчального закладу. Якщо в них немає ліцензії, то це вже індивідуально вирішують батьки – чи варто навчатися у школі, яка не видає ліцензії", – зазначає Ганна Старостенко, голова постійної комісії Київради з питань освіти, науки, сім'ї, молоді та спорту.

Вона переконана: альтернативне навчання малечі не зашкодить. Вирішувати, де вчитися дітлахам, повинні батьки. Проте – і не забувати про потреби дитини.

Валерія Павленко, Олександр Горнейчук та Орест Пона, "5 канал"

22.02.2019 12:23, по материалам: https://www.5.ua/

Другие новости рубрики "Образование и наука в Украине"

Вивчення української: Кабмін пропонує Раді змінити закон про освіту

Кабінет міністрів пропонує внести зміни до закону "Про освіту" задля сприяння держави вивченню української мови. Проект закону № 10159 зареєстрований на сайті Верховної Ради. Згідно з законопроектом, Кабмін пропонує внести до закону України "Про освіту" ряд змін, зокрема, затвердити вимоги до рівня володіння українською...Докладно

19.03.2019 22:01

У VIIІ Всеукраїнській учнівській олімпіаді з інформаційних технологій беруть участь 26 команд з усієї України

Вісімнадцять років тому у Дніпропетровську авторським учительським колективом була започаткована учнівська олімпіада з інформаційних технологій, яка в 2012-му набула статусу всеукраїнської.  Наразі цей популярний освітній стартап вже увосьме проводиться під патронатом Міністерства освіти і науки України та Інституту...Докладно

19.03.2019 21:39

200 представників українських ЗВО долучилися до тренінгу з інноваційного навчання від естонських колег

Близько 200 представників українських університетів пройшли безкоштовний тренінг з інноваційного навчання у вищій освіті, де передовим досвідом з ними поділилися естонські колеги. Навчання відбулося сьогодні, 19 березня 2019 року, й було організоване МОН спільно з ГО «Платформа інноваційного партнерства» (YЕР)...Докладно

19.03.2019 21:25

Якою буде методика та форма експертного оцінювання вчителів під час сертифікації

Державна служба якості освіти затвердила методику та форму експертного оцінювання вчителів під час сертифікації. Відповідні накази служби опубліковані на сайті Українського центру оцінювання якості освіти. “Методика включає 5 критеріїв, що розкриваються через 20 показників, опис методів збирання інформації експертами...Докладно

19.03.2019 16:17

Оприлюднено правильні відповіді і завдання пробного ЗНО з української мови і літератури. ВІДЕО

На сайті УЦОЯО у розділі «Пробне ЗНО» розміщено правильні відповіді на завдання пробного тесту з української мови і літератури. Відтак учасники, які брали участь у пробному тестуванні, зможуть перевірити правильність виконання завдань і вирахувати кількість набраних тестових балів. Максимальна кількість балів,...Докладно

19.03.2019 15:59

Сьогодні завершується реєстрація на ДПА у формі ЗНО

До 18 березня 2019 року керівники закладів освіти мають надіслати комплекти реєстраційних документів учнів (слухачів, студентів) для проходження державної підсумкової атестації у формі ЗНО. Наразі регіональні центри якості освіти виготовили 308 602 сертифікати учасника зовнішнього незалежного оцінювання, що становить...Докладно

18.03.2019 18:04

Больше новостей рубрики "Образование и наука в Украине"

Новости других рубрик

Больше новостей