реєстрація

Новини освіти та науки в Україні та світі

[ українська ] Альтернативна школа: від традиційних уроків не відходять, лише від методу подачі знань. ВІДЕО

Альтернативна освіта – нетрадиційний підхід до викладання у школі. В одній з приватних шкіл столиці у класі лише сім дітей. Наталі Рубалоу – викладач англійської мови спеціально приїхала зі Сполучених Штатів, щоби показати інакший підхід до навчання.

"Окрім англійської, ми практикуємо мистецтво, трошки музики, наприклад, барабани. Якомога більше візуалізації. Зокрема, на моїх уроках ми говоримо винятково англійською", – розповідає викладачка.

Вчителька переконана – що більше незвичного відбувається під час уроку – то ліпше діти опановують знання.

"Я намагаюся завжди знайти якомога більше креативних варіантів, як піднести той чи інший матеріал. Адже це важливо, щоби діти отримували задоволення від усього, що відбувається", – каже Наталі Рубалоу.

Урізноманітнити заняття в цій школі намагається кожен учитель. Пояснюють – від традиційних уроків не відходять, лише від методу подачі знань.

"До кожної дитинки підбираємо свої методи і прийоми навчання, щоби справді дитина і навчалася чогось, але щоб це не було традиційною формою навчання – це, щоб в основному було більше методів ігрових", – пояснює викладач читання, письма та розвитку мовлення Ольга Самойленко.

Засновниця школи Олена Єгорова пояснює переваги альтернативної освіти. Діти можуть перебувати у школі від сьомої ранку до сьомої години вечора. Більшість батьків це влаштовує – дитина під контролем вчителів.

"Кожна дитина обирає, що їй цікавіше і чим вона хоче займатися зараз. Головне правило – не заважати іншим. Тобто якщо ти справді втомився і тобі важко, навіть ми можемо відпустити до садочка з асистентом. Щоб там в ігровій кімнаті побігав", – наголошує Олена Єгорова.

Вона переконує – після чотирьох класів такої школи діти цілком соціально адаптовані. І, за потреби, можуть прямувати до звичайної школи.

"В традиційній школі вони сидять за партою – ось так. І можна щось сказати тільки після того, як ти підняв руку і тебе викликали, – і уроки, уроки, уроки. А тут у них досить все гнучко. І в нас є можливість використовувати різні методи, і ми навіть любимо їх якось дивувати, якісь сюрпризи готувати", – зазначає засновниця приватної школи.

Окрім приватних шкіл, у столиці набирає обертів і сфера індивідуального навчання. Микола Скиба, експерт з питань освіти в Українському університеті майбутнього, пояснює, чому батьки залишають дітей удома, щоби ті навчалися самостійно або ж з репетиторами.

"Частіше за все це певні психологічні резони. Тобто батьки бачать, що втрачають інтерес, бачать, що вони приходять з поганим настроєм. Скаржаться. Тоді запрошують т'ютора, який організовує графік дитини, допомагає знайти вчителів", – розповідає експерт.

У департаменті освіти і науки Києва твердять – приватні школи отримали ліцензії та можливість атестувати школярів. Так діти навчаються за альтернативною освітою та водночас матимуть державний атестат і зможуть вступати до вишів.

"Кожен приватний заклад освіти має бути ліцензований, якщо в них є ліцензія, видана тут, в Україні – то відповідно діти отримують документ, який підтверджує закінчення ними приватного навчального закладу. Якщо в них немає ліцензії, то це вже індивідуально вирішують батьки – чи варто навчатися у школі, яка не видає ліцензії", – зазначає Ганна Старостенко, голова постійної комісії Київради з питань освіти, науки, сім'ї, молоді та спорту.

Вона переконана: альтернативне навчання малечі не зашкодить. Вирішувати, де вчитися дітлахам, повинні батьки. Проте – і не забувати про потреби дитини.

Валерія Павленко, Олександр Горнейчук та Орест Пона, "5 канал"

22.02.2019 12:23, по материалам: https://www.5.ua/

Другие новости рубрики "Образование и наука в Украине"

Игорь Ликарчук: учитель пенсионного возраста работает хуже, чем молодой учитель?

Еще раз об одном и том же. Кто, где и как обосновал, что учитель пенсионного возраста работает хуже, чем молодой учитель?(укр.) Нероб і таких, кого на десятки метрів не можна допускати до учнів, є достатньо і серед пенсіонерів, і серед молодшого покоління педагогів. Які в нашій освіті є критерії оцінювання якості роботи...Докладно

20.05.2019 13:34

«Киевский вальс - 2019»: среди выпускников 11-х классов на Певческом поле состоялся XIV Городской фестиваль-конкурс

В рамках празднования Дня Европы в Киеве 18 мая 2019 года на Певческом поле Печерского ландшафтного парка состоялся XIV Городской фестиваль-конкурс «Киевский вальс - 2019» среди выпускников 11-х классов учреждений общего среднего образования города Киева. Патриотично- воспитательное мероприятие начали с почтением памяти...Докладно

20.05.2019 13:07

Завтра в Украине стартует ВНО-2019

21 мая тестированием по математике начнется основная сессия внешнего независимого оценивания 2019 года (укр.) Допуск абітурієнтів до пунктів тестування триватиме з 10:15 до 10:50. Зовнішнє незалежне оцінювання  розпочнеться об 11:00. Вхід учасників до пунктів проведення ЗНО буде дозволено...Докладно

20.05.2019 12:36

Профессиональный дисбаланс или как выбрать будущую профессию

Половина украинской молодежи работает не по специальности, а еще треть хочет изменить ту профессию, которую выбрали ранее. Школьники не могут выбрать ту специальность, которая будет им по душе в дальнейшем, и вступают куда придется (укр.) Про це пише "Сегодня"....Докладно

20.05.2019 09:24

Украина приветствует лучших знатоков украинского языка, победителей XІХ Международного конкурса имени Петра Яцика

16 мая 2019 в Национальном академическом драматическом театре имени Ивана Франко наградили лучших знатоков украинского языка - победителей XIХ Международного конкурса по украинскому языку имени Петра Яцика. Мероприятие объединило поклонников украинского слова: учащихся, студентов, педагогов, меценатов, писателей, журналистов,...Докладно

19.05.2019 13:24

ВНО-2019: стартует 21 мая экзаменом по математике

Со следующей недели начинается внешнее независимое тестирование. Первый тест - по математике - пройдет во вторник, 21 мая (укр.) Графік проведення зовнішнього незалежного тестування оприлюднив на своїй сторінці в мережі Фейсбук Український центр оцінювання якості освіти. &...Докладно

19.05.2019 12:15

Больше новостей рубрики "Образование и наука в Украине"

Новости других рубрик

Больше новостей