реєстрація

Новини освіти та науки в Україні та світі

[ русский ] На Львівщині відбудеться Форум українських дітей із суботніх та недільних шкіл за кордоном

Форум дітей, які навчаються в суботніх та недільних школах за кордоном, відбудеться у Львові на початку липня. 

Питання організації та проведення на Львівщині Форуму узгодили сьогодні у Львові голова Львівської ОДА Олег Синютка, начальник управління з питань закордонного українства та гуманітарного співробітництва МЗС України Лариса Дір та єпископ-помічник Київської Архиєпархії УГКЦ владика Йосиф Мілян, повідомляє прес-служба Львівської ОДА. 

“Сторони домовились про те, що на початку липня до Львова з`їдуться діти, які навчаються в суботніх та недільних школах, що функціонують при громадських організаціях закордонних українців”, – сказано в повідомленні. 

До участі у Форумі запросили дітей віком від 12 до 16 років.

«Держава за останні роки почала усвідомлювати, що представники нації в межах України повинні піклуватися про тих, кого доля змусила виїхати на чужину. Для нас зараз важливо, щоб українці за кордоном знали, що про них пам’ятають. За рік ми організували майже дві сотні проектів для наших людей за кордоном. У цьому контексті виховання молодого покоління як ніколи потребує підтримки держави, тож Форум дітей – хороша можливість згуртувати українців», – зазначив Синютка. 

За словами Дір, у складі делегацій будуть як іноземці, так і діти з українським громадянством. Зокрема, це дітлахи з різних шкіл Португалії, Греції, Польщі, Іспанії, країн Балтії та інших країн. 

“Цього разу ми орієнтуємось на відносно невелику кількість учасників, десь до 60, або зрозуміти чи можна у майбутніх проектах розширяти контингент», – наголосила посадовець МЗС. 

Форум дітей планують організувати на базі Львівської Духовної семінарії Святого духа або у Монастирі св. Йосифа, що в Брюховичах. 

Владика Йосиф Мілян зауважив, що є бажання і наміри зробити такий форум щорічним іта мати можливість запрошувати на рідну землю якнайбільше дітей.

“Цього разу ми охопимо дітей, які мешкають у Європі, але багато наших високоосвічених фахівців працюють у таких віддалених країнах як Австралія, Південно-Африканська Республіка чи Сингапур, тож незабаром будемо запрошувати українських дітей і звідти, адже нам є що показати і нам є чим пишатись”, – закцентував єпископ УГКЦ. 

Метою Форуму дітей є підтримка українського шкільництва, популяризація української мови, українських традицій, мотивація учнів суботніх та недільних шкіл до вивчення української мови та українознавчих предметів. 

Програмою передбачається проведення майстер-класів із писанкарства, соломоплетіння, випалювання по дереву, екскурсій Львівською, Івано-Франківською і Тернопільською областями.

 

14.04.2019 11:01, за матеріалами: https://www.ukrinform.ua/

Інші новини рубрики "Освіта та наука в Україні"

Визначено переможців Всеукраїнського конкурсу «Стежками Каменяра»

Журі Всеукраїнського учнівського літературно-мистецького конкурсу «Стежками Каменяра» визначило переможців. Про це повідомили організатори конкурсу. «Цьогоріч на конкурс надійшло понад дві тисячі конкурсних робіт, але до розгляду членів журі було представлено 1756 робіт учнів віком від 6-ти до 16-ти років...Докладно

25.04.2019 23:18

В МОН зустрічали полярників з Української антарктичної експедиції (УАЕ)

В Україну повернулися учасники 23-ї Української антарктичної експедиції (УАЕ), що цілий рік працювали на станції «Академік Вернадський», а також «сезонники», які проводили дослідження під час антарктичного літа – з січня до квітня. Їх зустрічали сьогодні, 25 квітня 2019 року, в приміщенні МОН...Докладно

25.04.2019 22:54

МОН затвердило 12 погоджених НАЗЯВО стандартів вищої освіти

Міністерство освіти і науки затвердило 8 стандартів бакалаврського рівня вищої освіти та 4 – магістерського, які були погоджені Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО) 28 березня 2019 року. Накази про затвердження відповідних документів підписано 24 квітня 2019 року. Стандарти вводяться в...Докладно

25.04.2019 22:28

Учні Малої академії наук здобули 5 медалей на Міжнародній конференції ІCYS у Малайзії

Українські школярі - учні Малої академії наук - вибороли 1 золоту, 2 срібні та 2 бронзові медалі на Міжнародній конференції молодих вчених ICYS-2019. Це щорічні індивідуальні змагання з фізики, математики, екології та комп’ютерних наук. Конференція завершилася 24 квітня, у м. Куала-Лумпурі (Малайзія). Загалом до...Докладно

25.04.2019 17:35

Верховна Рада ухвалила "мовний" закон (ВІДЕО)

Верховна Рада ухвалила закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної". За його ухвалення проголосували 278 народних депутатів при мінімально необхідних 226-ти. Після ухвалення мовного закону депутати заспівали Гімн України. Цим законом створюється Національна комісія зі стандартів державної мови...Докладно

25.04.2019 16:06

МОН назвало основні новації для випускників

Випускники професійно-технічних навчальних закладів і коледжів з 2019 року, крім української мови, будуть проходити підсумкову атестацію у формі зовнішнього незалежного оцінювання на вибір, з математики або історії України. Про це на засіданні уряду сказала міністр освіти і науки Лілія Гриневич. "У цьому році ми маємо...Докладно

25.04.2019 00:38

Більше новин рубрики "Освіта та наука в Україні"

Новини інших рубрик

Більше новин