реєстрація

Новини освіти та науки в Україні та світі

[ русский ] Володимир Співаковський: багатьом людям не подобається система освіти і школи, але скоро все зміниться

Ах ось воно що.

Чомусь багатьом людям не подобається система освіти і школи, в яких навчаються наші діти.

Звідси пристрасті і вимоги все це кардинально оновити.

Ні, не тільки тому що вчать погано і знання не такі, як треба. Просто закінчилася «та, колишня» епоха.

Скажімо, 150 років тому точно так же обговорювали, як поліпшити віз, скільки до нього прикріплювати коней, які підкови, які ямщики, яке сіно і які потрібні заїжджі двори.

Але проблема була не в возах і ямщиках, а в тому, що всіх перестали задовольняти «швидкості» переміщення людей. Уявіть, як їм доводилося місяцями трястися в возах або навіть каретах, в жахливих умовах.

І тоді раптом настала тотальна транспортна криза – всім набридло терпіти ці незручності.

І моментально виник запит суспільства на більш швидкісні способи пересування. Так з'явився двигун внутрішнього згоряння і автомобіль. І пересування стало організовуватися зовсім за іншими технологіями – швидко і зручно.

Тепер така біда трапилася з освітою. Воно несподівано перестало всіх задовольняти. Воно пожирає силу-силенну грошей, часу і нервів, а в результаті у більшості ні роботи, ні перспектив.

А тут ще світ потрапив в суцільні кризи: фінансовий, енергетичний, продовольчий, екологічний, кліматичний, економічний і моральний.

І навіть найрозумніші Нобелівські лауреати не можуть не тільки знайти виходи з цих задушливих криз, але навіть їх сформулювати. Тобто, навіть у них немає знань.

Так що реформа в освіті пов'язана не тільки з містечковими турботами в Україні, якими зайняті наші депутати (скільки років вчитися, за якою шкалою виставляти оцінки, чи треба друкувати підручники, що таке опорні школи ...), а з тотальною суттю знань, адекватними нинішньому часу .

З впровадженням кейс-уроків, таймінгових і акселеративних технологій, інших ролей вчителів-коучів-тьюторів-навігаторів, учнів-компетістів, що дасть в результаті довгоочікувану ідеальну систему освіти.

Тому головне – дати нові відповіді на 7 ключових питань: чому вчитися, як вчитися, у кого вчитися, навіщо вчитися, де вчитися, скільки це має коштувати і який в кінці буде результат?

Добре, що скоро все зміниться, і освіта після «незручною воза» перетвориться в хороший і потужний автомобіль, за кермо якого ти сідаєш, і з задоволенням мчиш.

Ось таку систему ми зараз і робимо – зручну, розумну, суперсучасну і "з людським обличчям".

Володимир Співаковський

За матеріалами op.ua

 

25.05.2019 10:53, за матеріалами: https://op.ua/

Інші новини рубрики "Освіта та наука в Україні"

Сьогодні відбудеться акція "Ні Портнову в КНУ!"

Студенти, співробітники, викладачі КНУ ім. Тараса Шевченка організовують протестну акцію "Ні Портнову в КНУ". Вона відбудеться 20 червня о 18:30 біля червоного корпусу університету. Про це повідомляється на сторінці події. 19 червня стало відомо, що колишній заступник голови Адміністрації президента при Вікторі Януковичу...Докладно

20.06.2019 09:45

Міністр освіти проти оцінювання школи за результатами ЗНО

ЗНО частіше показує заслуги репетиторів і спроможності батьків, а не рівень шкіл, — зауважила Лілії Гриневич під час старту «Школи освітніх управлінців», спільного проекту Києво-Могилянської бізнесшколи та «Освіторії». Міністр освіти відповіла, що категорично проти такого оцінювання закладів. Окрім того, завдання ЗНО...Докладно

20.06.2019 01:31

Микола ТОМЕНКО: ЗНО як ДЗЕРКАЛО УКРАЇНСЬКОЇ ОСВІТИ або чи складуть нинішнє ЗНО ЧИНОВНИКИ МОН?!

Отож маємо результати ЗНО -2019 з кількох предметів. Тест з української мови і літератури НЕ ЗДАЛИ - 53 тисячі 613 учасників (15.8%)! Сумський школяр покінчив з життям через поганий результат ЗНО! Урядовці й чиновники пояснили, що це дуже добрий результат, якщо навіть не відмінний?! ПЕРЕКОНАНИЙ, нинішня система ЗНО потребує...Докладно

20.06.2019 01:12

Визначено порогові бали з іноземних мов і біології

20 червня на інформаційних сторінках учасників буде розміщено результати ЗНО з англійської, німецької, французької, іспанської мов та біології. Цього ж дня у розділі «Керівникам закладів освіти» буде завантаж...Докладно

19.06.2019 20:48

КМУ затвердив Положення про освітній округ та опорний заклад

Місцева влада сіл, селищ, районів та об'єднаних територіальних громад у межах одного або кількох регіонів зможе об'єднуватися для створення освітніх округів. До них мають увійти опорні школи, заклади позашкільної освіти, культури та спорту. Це визначено Положенням про освітній округ та опорний заклад, яке було затверджено...Докладно

19.06.2019 18:41

Уряд спростив процедуру проведення дослідів для освітніх та наукових цілей

Уряд спростив процедуру використання прекурсорів – хімічних речовин та реагентів –  для навчання і досліджень у закладах освіти та наукових установах. Відповідне рішення Кабінет Міністрів України прийняв сьогодні, 19 червня 2019 року. Проєкт змін до порядку використання прекурсорів готували спільно...Докладно

19.06.2019 18:28

Більше новин рубрики "Освіта та наука в Україні"

Новини інших рубрик

Більше новин