реєстрація

Новини освіти та науки в Україні та світі

[ русский ] Учні з 200 команд взяли участь у півфіналі конкурсу «Відкривай Україну»

Понад 2тис підлітків з 200 команд взяли участь у півфіналі конкурсу «Відкривай Україну». Серед фіналістів – команди, що запропонували проєкти зі створення освітнього простору, робототехніки з вторинних матеріалів, перетворення Хуста в перше місто в Україні в стилі “zero waste”, а також змін у лікарні рідного міста. Півфіналістів привітала й Міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час нагородження у Києві.

«Школярі та діти загалом можуть справляти надзвичайно глибокий вплив як на розвиток їхніх шкіл, так і на розвиток громад. Однак сьогоднішня старша школа цьому не вчить, адже реформа дісталася тільки початкової школи. У цьому проміжку, поки реформа не торкнулась старших класів, нас дійсно рятують проєкти на кшталт «Відкривай Україну». Я захоплююсь самим концептом цього конкурсу. По-перше, школярі вчаться реагувати на проблеми, а не ховатися від них. Це важлива навичка, і вона одразу дає значні переваги перед іншими однолітками. По-друге, діти навчаються працювати разом, налагоджувати ефективну комунікацію, співпрацювати в дуже різних ситуаціях і з дуже різними людьми.  Саме таких умінь, на мою думку, чи не найбільше не вистачає нашим громадянам», – відзначила Лілія Гриневич.

Організатори зазначають, що географія проєкту дійсно грандіозна.

«У цьому році до проєкту долучилися школярі від Лисичанська до Хуста, від Броварів до Татарбунарів. І хоч учасників шукали по всій Україні, найбільше долучилося школярів саме з малих міст та смт. Така тенденція зберігається вже не перший рік. Пояснення цьому просте: оскільки підлітки не мають можливості кардинально змінити місце проживання, то готові самостійно докладати зусиль, щоб зробити свої міста комфортнішими. Так, переможці минулого сезону будували дитячі парки – будиночки на деревах, організовували кампанію з очищення річки, розробляли ідею перетворення захаращеного приміщення в громадський хаб. Цього року шкільні проєкти були здебільшого направлені на вирішення соціальних та культурних проблем», – розповідає ідейний натхненник проєкту «Відкривай Україну» Денис Блощинський.

«Відкривай Україну» – це командне змагання. Його мета –  пробудити в школярах нестандартні для навчальних заходів таланти, а саме: організаторські навички гуртувати навколо себе команду, фандрайзерські, комунікаційні.


Для участі були важливими не оцінки в щоденнику, а можливість зібрати команду з 11 однодумців та запропонувати дійсно цікавий проєкт. Також учнів мав підтримати вчитель – ментор, що допомагав команді.

"Тут зібралися абсолютно різні учні, й спочатку ми навіть не розуміли, як ми станемо командою", – розповідає Вікторія Задорожня, педагог-організатор ЗОШ  2 з смт Миколаївка, Донецької області.

Її команда Unity стала одним із фіналістів проєкту.

«Діти хотіли організувати креативне дозвілля в школі без гаджетів. Робити банальні спортивні хвилинки не хотіли, тому розробили ідею створити роботів для командних ігор. "Піднатиснули" на фізику і відкрили для себе цілий цікавий розділ гідравліки.  Так, розробили макет столу-лабіринту, де за допомогою тиску води потрібно раніше суперника "забити" м'яч у лунку. Також створили роботичну руку, яка може переміщувати легкі предмети, як-от склянки з водою чи канцелярські предмети», – додала вчитель.

До розробки проєкту команда-переможець долучала також помічників з особливими освітніми потребами.

"Коли ми запропонували дітям з інклюзією допомогти нам створити книгу з роботами, вони ледь не плакали від щастя – так важливо їм було почувати себе потрібними. Саме тому за нашим проєктом стоїть не 11 людей з команди, а набагато-набагато більше", – розповідає Вікторія.

Загалом за результатами голосування журі до фіналу конкурсу увійшли такі проєкти:

Харківська область: команда “Дивосвіт, темою проєкту якої стало створення освітнього простору.

У Донецькій області було аж 2 переможця: команда Unity з смт Миколаївське, яка підкорила журі робототехнікою, зробленою зі вторинних матеріалів, та “Нове покоління” з Великої Новосілки, що працювала над облаштуванням паркової зони.

У Чернігівській області перше місце посіла тезка команди з Донеччини “Нове покоління” з урбаністичним проєктом.

А в Сумській перемогла у півфіналі команда, що працювала над проблемою забруднення навколишнього середовища – збірна Geniuses з м. Суми.

На фестивалі в Мелітополі перше місце зайняла команда “Екоарт” з м. Мала Білозерка, що опікувалася проблемами культури у рідному місті.

Від Івано-Франківської області в фіналі змагатиметься команда “Форсаж” з м. Делятин, яка працює над проєктом створення молодіжного клубу.

“Хустські оленята: Перезавантаження” стали переможцями від Закарпатської області. Ці учасники хочуть, щоб Хуст став першим українським містом, яке живе у стилі “zero waste”, а Чернівці поїде представляти команда “Квартал №8”, що опікується комфортом на громадських зупинках.

Представником від Вінниччини в Києві буде команда  “ЕкоЛайн” з м. Ладижин, з культурним проєктом, а від Хмельниччини – команда “Торнадо”.

За перше місце в проєкті “Відкривай Україну” від Полтавської області  боротиметься команда “Global”, що працює над колоритом полтавських вулиць, а Дніпропетровську область представить команда “Антарес” з Павлограду, що допомагає безпритульним тваринам. До речі, переможці у Львівській області, команда “DiX” з Пустомитів, також працює над темою допомоги колишнім домашнім улюбленцям.

У Тернопільській області найкращими визнали команду “Astra”, що розробила проєкт комфортного автовокзалу у м. Шумськ. 

Команда, що приїхала на фестиваль у Черкаси, точно знала, що потрапить у фінал, адже назвала себе “Переможці”. Працюють її учасники над розробкою архітектурного об’єкту.

“Перлини Прибужжя” з м. Гайворон, що представляють Кіровоградську область, у фіналі розкажуть про здобутки своєї екологічної кампанії у місті.

Вони не одні працюють над темою екології, адже у м. Миколаїв, переможці-фіналісти “Золоті панди” також розробили проєкт, присвячений екології, а їх колеги, що зайняли 1 місце в Одеській області, “G7” також створили концепцію, аби рідна Одеса стала екологічним містом.

У такому напрямі думали і учасники “Відкривай Україну з м. Каїри. Команда “ЕКО” розробила проєкт, аби привчити жителів рідного міста сортувати сміття. 

А ось у Новоград-Волинському команда “MIX” прагне зробити привабливою та комфортною міську лікарню.

Переможці у Київській області, команда “Мрія” з м. Біла Церква, розробили проєкт інклюзивного фестивалю.

Рівненщину в столиці представлятиме команда з Варашу “Schoolvaners” з соціальним проєктом “Зв’язок поколінь”, а Волинь – “Платформа 9 і 3/4”, що працює над історичною пам’яттю жителів м. Берестечка.

Нагадуємо, що навесні МОН в особі Міністра Лілії Гриневич та очільник Фундації “З країни в Україну” Денис Блощинський підписали меморандум, зокрема для підтримки проєкту «Відкривай Україну». 

Більше про міністерство освіти ви можете дізнатись на освітньому порталі op.ua

 

10.06.2019 08:47, за матеріалами: https://op.ua/

Інші новини рубрики "Освіта та наука в Україні"

Сьогодні відбудеться акція "Ні Портнову в КНУ!"

Студенти, співробітники, викладачі КНУ ім. Тараса Шевченка організовують протестну акцію "Ні Портнову в КНУ". Вона відбудеться 20 червня о 18:30 біля червоного корпусу університету. Про це повідомляється на сторінці події. 19 червня стало відомо, що колишній заступник голови Адміністрації президента при Вікторі Януковичу...Докладно

20.06.2019 09:45

Міністр освіти проти оцінювання школи за результатами ЗНО

ЗНО частіше показує заслуги репетиторів і спроможності батьків, а не рівень шкіл, — зауважила Лілії Гриневич під час старту «Школи освітніх управлінців», спільного проекту Києво-Могилянської бізнесшколи та «Освіторії». Міністр освіти відповіла, що категорично проти такого оцінювання закладів. Окрім того, завдання ЗНО...Докладно

20.06.2019 01:31

Микола ТОМЕНКО: ЗНО як ДЗЕРКАЛО УКРАЇНСЬКОЇ ОСВІТИ або чи складуть нинішнє ЗНО ЧИНОВНИКИ МОН?!

Отож маємо результати ЗНО -2019 з кількох предметів. Тест з української мови і літератури НЕ ЗДАЛИ - 53 тисячі 613 учасників (15.8%)! Сумський школяр покінчив з життям через поганий результат ЗНО! Урядовці й чиновники пояснили, що це дуже добрий результат, якщо навіть не відмінний?! ПЕРЕКОНАНИЙ, нинішня система ЗНО потребує...Докладно

20.06.2019 01:12

Визначено порогові бали з іноземних мов і біології

20 червня на інформаційних сторінках учасників буде розміщено результати ЗНО з англійської, німецької, французької, іспанської мов та біології. Цього ж дня у розділі «Керівникам закладів освіти» буде завантаж...Докладно

19.06.2019 20:48

КМУ затвердив Положення про освітній округ та опорний заклад

Місцева влада сіл, селищ, районів та об'єднаних територіальних громад у межах одного або кількох регіонів зможе об'єднуватися для створення освітніх округів. До них мають увійти опорні школи, заклади позашкільної освіти, культури та спорту. Це визначено Положенням про освітній округ та опорний заклад, яке було затверджено...Докладно

19.06.2019 18:41

Уряд спростив процедуру проведення дослідів для освітніх та наукових цілей

Уряд спростив процедуру використання прекурсорів – хімічних речовин та реагентів –  для навчання і досліджень у закладах освіти та наукових установах. Відповідне рішення Кабінет Міністрів України прийняв сьогодні, 19 червня 2019 року. Проєкт змін до порядку використання прекурсорів готували спільно...Докладно

19.06.2019 18:28

Більше новин рубрики "Освіта та наука в Україні"

Новини інших рубрик

Більше новин