Студенту // Студентська сім'я // Статті // Весілля, весілля - у житті тільки ...

реєстрація

Зверніть увагу!

Весілля, весілля - у житті тільки раз

Що може бути романтичнішим за студентські роки. Довгі розмови з коханим до ранку, посиденьки разом з його-твоїми друзями, балачки про життя, гітара... Але один раз закохані приходять до одинієї-єдиної думки: з коханим (коханою) ні на хвилину розставатися не хочу, до кінця життя. Причини рішень одружитися бувають різні.

Причини ранніх студентських шлюбів:

1-а причина, романтична, властива в більшості випадків молоді. Але найчастіше романтизм швидко зникає разом з побутовою стороною сімейного життя. Знаєте таку приказку - "Сімейний човен розбився об побут"?.. От-от, це той самий випадок.

Причина 2-а, капустяна й аїстна або, як у народі говорять, "за залетом". Такі шлюби, у принципі, приречені на невдачу.

3-я причина - вигідна. Річ розповсюджена, але, як ми всі вже давно знаємо, любові на вигоді не побудуєш!

Ну й, нарешті, причина 4-а - найприємніша, любов все-таки!

Так! "Так" любові! "Так" весіллю! "Так" дітям! Так - доросли! Ви зважилися на цей крок, і абсолютно усвідомлено! Що можна сказати, такі шлюби найбільш щасливі й міцні із всіх видів ранніх шлюбів. Дійсна любов - така штука, що з роками тільки зміцнює. А це значить, що пора все-таки організовувати весілля!

Студентське весілля: пакет ощадливий

Подача заяви й розпис від руки

Для подачі заяви в РАГС, крім паспорта, необхідна квитанція про оплату держмита - 0,85 копійок. Варто знати, що реквізити для оплати держмита потрібно дізнаватися в РАГСі - в ощадбанку їх немає точно. Відповідно до нового Сімейного кодексу, після подачі заяви чоловік і жінка вважаються зарученими. Якщо хтось із них відмовиться реєструвати шлюб, буде зобов'язаний заплатити "скривдженій стороні" великий штраф.

Під час подачі заяви прийдеться також сплатити за консультацію з питань шлюбного законодавства трохи більше 4-х грн.

Якщо пара хоче узаконити свої відносини без святкування, то сплатить усього 5 грн. за ламінування посвідчення про шлюб.

Одягтися ж на розпис можна просто ошатно: нареченій (у випадку, якщо не знайшли весільної сукні) - у костюм, брючний або спідничний, а нареченому - у класичні чорні штани й піджак! У такий спосіб необхідність витрачатися на квіточки-рюшечки відпадає.

А компот?..

Якщо ніякого ресторану не передбачається, то, зрозуміло, готувати на весілля прийдеться самим. Беріть продуктів у розрахунку приблизно 30-40 грн. на людину. Взагалі ж це мінімум, тому що гуляти весілля ви будете, як справжні студенти, дня 2-3, практично без перерви. В 1-й день повинне бути й перше, і друге, і десерт! Ну а в 2-й день підійдуть гаряче друге та холодна закуски. До речі, дайте завдання свідкам привезти фрукти (банани, яблука, апельсини-лимони) і овочі (помідорно-огіркова нарізка), нехай хоч чимось допоможуть! Міцні напої тут ми не враховуємо, а вони найчастіше становлять 15-20 % від загальної "харчової" суми.

Свято через лінзу!

Кращий варіант зйомки весілля - це знайомий оператор-студент. Або аматор, що уже наловчився на аматорських зйомках і суму за своє мистецтво бере чисто символічну! І йому практика, показова робота і т.д., і вам приємні спогади, так ще й безкоштовно. Якщо ж все-таки вирішили найняти професійного оператора, варто ознайомитися з розцінками на відеопослуги. Все весілля, від початку і до кінця, можна запам'ятати за $60. П'ятихвилинний комп'ютерний кліп - від $30 до 120, кліп же на всю касету - від $100 до 250.

Послуги фотографа обійдуться в $100 за 100 фотографій (10x15). І оператора, і фотографа потрібно вибирати ретельно й обережно, краще за рекомендацією друзів. Пом'ятайте, що весілля перезняти буде неможливо.

Кілечко, кілечко, кільце...

Як не крути, а обійтися без кілець навіть студентам не вдасться. На сьогоднішній день гладенька обручка коштує від 200 до 350 грн., а фігурна - в 2-3 рази дорожче. Як правило, кільця завжди купує наречений. Однак, не зайвим буде перед походом у магазин тактовно обмовити з нареченою їхню вартість. Адже любов ваша нескінченна, а реальний бюджет - ні.

На замітку нареченій: кільце не можна надягати на рукавичку - дуже погана прикмета!

Куди ж вас усіх подіти?!

У кожному гуртожитку процедура поселення батьків і друзів відбувається по-різному. Головне - як з комендантом домовишся. Але в основному, це 20-30 грн. з людини. У порівнянні з готелями й квартирами - надзвичайно дешево. Ну а якщо гостей дуже багато й в гуртожиток вони ніяк не помістяться, прийдеться вам подбати про квартиру, хоча й влетить це в копієчку. Найдешевший варіант - це, мабуть, квартира у віддаленому від центра районі, але з такої орави приїжджих гостей орендарі можуть взяти більше.

Ще один варіант - веселий і суперощадливий

Так придумали й зробили мої знайомі. В один прекрасний момент вони просто тихенько зайшли в РАГС серед тижня й швидко там розписалися (для подібного "швидкого" розпису необхідно письмова заява, у якій вказується вагома причина прохання прискорити одруження). Потім взяли 5 ящиків пива, кілька кілограмів крабових паличок, житнього хлебу, сухариків й горішків, захопили друзів і поїхали на природу, де відмінно відірвалися, а потім розповідали всім, як оригінально відсвяткували весілля!

Студентське весілля: пакет урочистий з бонусом, або те, без чого можна обійтися:

Оркестр із голубами замовляли?..

Насамперед, визначтеся, чи потрібна вам урочиста весільна церемонія, адже можна просто офіційно оформити відносини.

За урочисту реєстрацію прийнято брати 40 грн., плюс фонограма з маршем за п'ятірку, за "живу" музику додайте ще 30 грн. За бажанням за 10-20 грн. у РАГСі можна провести генеральну репетицію реєстрації.

Варто обговорити, також за бажанням, випускання білих голубів відразу після розпису (один птах на сьогоднішній день у Києві коштує близько 30 грн.) та інші капризи.

Якщо ви хочете провести церемонію реєстрації шлюбу в тому ж залі, де буде проводитися весільний банкет, на природі або ж у власному будинку, ви можете замовити виїзний обряд одруження. Для цього вам буде необхідно з'явитися в ЗАГС заздалегідь і поставити підпис у книзі реєстрації шлюбів, там же вам видадуть і посвідчення. Але сам обряд буде проведений за всіма правилами вже в тому місці, де ви самі захочете. Вартість проведення обряду поза РАГСом - від 400 грн.

Білу сукню на щастя надягла!..

Якщо вже наречена захотіла справжню весільну сукню, отут усе буде небагато складніше, ніж в ощадливому пакеті.

Скажемо відверто, весільних салонів скрізь маса, і сукні є дешеві, але насправді виглядають вони гнітюче. Гарна сукня коштує не менше $500, а прокат - завжди половина вартості. У чому зміст прокату - важко сказати. Кращий варіант, звичайно, за ті ж гроші зшити ексклюзивну сукню, але це вже як ви захочете. До речі, на ринках у весільних рядах ви можете підібрати собі найбільш прийнятну модель, потім проконсультувати продавця, де що перешити, куди додати квіточки, а де відняти й ...чекати поки вам його перероблять за ту ж ціну. Таке практикується й вийде вам доларів за 200.

Плюс до цього сучасна наречена хоче бути ще й в ошатних білих туфельках (залежно від місця покупки - від 200 до 550 грн.), у фаті (60-100 грн.), у рукавичках, що відливають атласом, (50 грн.), із сумочкою (60-100 грн.) і підв'язкою (40 грн.). Якщо весілля заплановане на прохолодну або холодну пору року, необхідна й накидка, що обійдеться в 200-250 грн.

Варіації справжнього костюма нареченого можуть бути такі ж різними, як і сукня нареченої. Стандартний джентльменський набір складається з костюма (400-1000 грн.), сорочки (50-170 грн.), краватки (30-50 грн.) і взуття - (250-500 грн.).

Зачіски, нігтики, вії.. .

Записатися на манікюр і зачіску нареченій потрібно заздалегідь. За тиждень до весілля необхідно зробити пробне укладку, подивитися, що не подобається й навпаки. Звичайна весільна зачіска, із квіточками, стразами й стрічечками буде коштувати порядку 150 грн. за київськими цінами. У знайомого майстра, відповідно, подешевше.

Гарного візажиста, що зробить гарний святковий макіяж можна знайти за 135 грн. Ну а святковий манікюр на нігтиках заблискає за 50-70 грн.

Ресторанні надмірності

Ресторани беруть за оренду банкетного залу різні суми, а деякі здають зал в оренду безкоштовно, але за умови, що їжі ви замовите на певну (немаленьку) суму - в основному від 2000-3000 грн. Кращий варіант - грати весілля в недорогій студентській їдальні, оформленій забавними гаслами в дусі того навчального закладу, де ви заробляєте диплом. Під час урочистого обіду бажано було б звучання живої музики - необхідного атрибута народного весілля. Однак обійдеться це недешево - від $ 200 до 300 за вечір, при тій умові, що в ролі соліста ви не хочете бачити Миколу Баскова, що за свій двогодинний виступ на приватних святкуваннях бере $40 000.

Тамада візьме від 450 до 850 грн. Якщо він працює разом з музикантами - від 800 до 2000 грн. Торжество закінчується пізно, а виходить, прийдеться дати їм усім на таксі.

Справи машинні

Тут все залежить від смаку й платоспроможності. Можна й "Каділлак" замовити, як в Елвиса. Тільки обійдеться він доларів в 400. Насамперед, необхідно точно довідатися кількість людей, які поїдуть із будинку в РАГС і скільки осіб поїдуть із нареченим і нареченою по місту в проміжку між розписом і банкетом.

У першій машині поруч із водієм повинен сидіти оператор, позаду - уже чоловік і дружина. У другу машину варто посадити свідків і фотографа. Це дві основні машини й зайняті вони будуть весь день. Варто подумати, як розсадити інших родичів-гостей. Потрібно вирішити все заздалегідь, щоб потім у паніці тремтячими руками не набирати номер таксі, тому що нікуди посадити троюрідну бабусю по батьковій лінії.

Ціна прокату залежить від марки машини. Але нас, звичайно, цікавлять найпоширеніші або ж найпрактичніші варіанти. Година прокату "Лінкольна" коштує від $ 20 у неділю й до $25 у суботу й п'ятницю. Більш функціональні й недорогі моделі (наприклад, Dawoo Sens й Ford Tranzit) ви знайдете від $8 до 20 на годину (тарифи з урахуванням бензину). Прокат лімузина трохи дорожче: у суботу - $50 у годину, інші дні - 40. Навчені досвідом пари радять оглядати салони машин перед торжеством. Інакше потім для вас неприємною несподіванкою будуть засалені сидіння або подряпини уздовж крил. Композиція із квітів на машину потягне на сотню, а її прокат у загсі - 30-40 грн. у день.

Вінчання - як за старих часів!

Воістину вінчання - тонка справа, але яка романтична! Бажаючі обвінчатися в столичному соборі повинні викласти 70-80 грн., у сільських церківках церемонія обійдеться дешевше - до 50. Це ціна для тих, хто готовий, щоб панотець одночасно з ними "сполучав шлюбом" ще одну молоду пару. А студенти-"індивідуалісти" витратять на вінчання не менше 150 грн. На вінчання потрібно взяти: вінчальні свічі (8 грн.), під них носові хустки - (10 грн.), хустка для зв'язування рук (30 грн.), "Кагор" (до 20 грн.)

Крім перерахованого вище у весільному торжестві мають місце ще безліч потрібних і корисних дрібнчок. Серед них: стрічки свідків - по 20 грн. кожна; весільний коровай - від 50 грн.; рушник - 15-30 грн.; пляшку шампанського - від 7,5 грн.; коробка цукерок - 15-20 грн.; букет для нареченої із квіткового салону - від 70 грн.

Якщо в когось вишивають мами-бабусі, тоді взагалі чудово. І приятніше бачити на весіллі вишитий рідними рушник, і дешевше вийде. А букет з "домашніх" троянд можна придбати в переході метро за 15 грн.

Післясмак святкування

Ну от, свято відгриміло. Ви - відпочилі, щасливі молодята з купою подарунків. Квартира, на жаль, не ввійшла в їхнє число. Жити в гуртожитку можна весело, просто треба вміти дивитися на речі з райдужної сторони. Тим більше тепер жити в кімнаті будете тільки ви!

Із самого початку вирішіть, чи залишаєтеся ви в тому ж гуртожитку, де жили раніше окремо або ж перейдете в сімейний гуртожиток, де живуть винятково сімейні пари. Такі гуртожитоки практикуються не в кожному вузі, тому довідайтеся про них заздалегідь. Подавати документи комендантові гуртожитку потрібно відразу після розпису. Це - паспорт, копія посвідчення про шлюб, заява обох молодят, де чітко й доступно викладається прохання виділити їм окрему кімнату. У заяві повинна бути дата, з якого просите оселити вас в окреме гніздечко. Після оформлення всіх документів вам залишається тільки чекати, може тижні 2, а може й 2 місяці - все залежить від ваших відносин з комендантом і наявності вільних кімнат. Але найголовніше, після того як ви все-таки одержите заповітне житло, не забудьте віддячити "господарці" гуртожитоку цукерками й слізьми щастя - протягом всього часу проживання там зіштовхуватися з нею будете часто.

Ех, дівочу б залишити!..

Заяву на поселення в кімнату ви вже написали, а тепер перед вами паспортно-прізвищні проблеми. У паспорті в дівчини стоїть вже прізвище чоловіка, отже й у студентському квитку, і в заліковці її потрібно міняти, іноді навіть прослизає думка "чому не почекали до закінчення універу?!" Але про це треба поменше шкодувати й скоріше оформлятися. До заяви на ім'я ректора про зміну прізвища в заліковій книжці й студентському квитку, що подається в деканат, треба прикласти копію посвідчення про шлюб (завіряти її в нотаріуса не треба).

На цій підставі працівники універу повинні видати дружині новий студентський, а в заліковці прізвище просто виправляється (для підтвердження виправлення ставлять печатка ВНЗ). Роблять це абсолютно безоплатно. Лише за новий пластиковий квиток потрібно буде заплатити 2 грн.

Також у заяві на ім'я ректора не забудьте вказати, що в дипломі ви хочете бачити нове прізвище, а ніяк не старе дівоче.

Навчальні приємності

Як молодій парі, вам зобов'язані дозволити вільне відвідування інституту, але для цього в деканат потрібно написати заяву. У ній повинне бути обґрунтування вашого вибору відвідування университету. Це може бути, наприклад, те, що чоловік живе в іншому місті, а дружина сильно нудьгує, і взагалі роз'єднувати молоду родину не можна!..

Часто такі варіанти не прокочують, але варто спробувати, якщо дійсно треба. А якщо у вас ще й діти, у цьому випадку універ просто зобов'язаний надати вільне відвідування без усяких застережень.

Зробимо висновки?

У студентському союзі, безумовно, є свої переваги. Але тільки, якщо почуття щирі й дійсно не має сенсу чекати закінчення навчання або 21 року. Зустрічайтеся, одружуйтесь, народжуйте, але, саме головне, будьте юридично підковані в законах, які захищають ваші права як молодої родини. І собі допоможете, і необізнаним друзям, і своїм майбутнім дітям!

Мария Лизавенко. Свадьба, свадьба -
в жизни только раз
Джерело: 5 балів, №12-13 (29-30), 2005 р.

Попередня сторінка розділу: Статті

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.