Студенту // Студентська сім'я // Статті // Якщо ви або ваші діти вчаться на п...

реєстрація

Увага! Технічні роботи.

Шановні користувачі, на сайті планові технічні роботи. Просимо утриматись від оновлення власних даних на сайті до 08:00 29.03.2011. Дякуємо за розуміння.

Зверніть увагу!

Юридична консультація

Увага! Безкоштовна правова допомога!

Відтепер на сторінках сайту "Освітній портал" Ви маєте можливість отримати фахові відповіді на Ваші звернення з питань пов'язаних із освітнім процесом

Партнер рубрики - Юридична клініка "Надія" Українського державного університету фінансів та міжнародної торгівлі.

Більш докладно

Якщо ви або ваші діти вчаться на платній основі, скористайтеся податковим кредитом

На численні запити громадян ДПІ в Центральному районі міста Миколаєва роз'яснює про право на податковий кредит при навчанні. В цілях соціальної і матеріальної підтримки сімей, в яких діти навчаються на платній основі, а також стимулювання здобування вищої і професійно-технічної освіти, Верховною Радою України 22.05.03 р. був прийнятий Закон №889-ІV "Про податок з доходів фізичних осіб", згідно ст. 5 якого громадяни, що навчаються самі або навчають своїх дітей, мають можливість скористатися правом на повернення з бюджету частини суми податку, сплаченого протягом податкового року із заробітної плати. Тобто, якщо платник податку або його дитина в звітному році навчається на платній основі, то наступного року такий платник матиме можливість частково компенсувати оплату, повернувши з бюджету певну суму податку.

Відповідно до пп. 5.3.3 п. 5.3 ст. 5 Закону №889-ІV дозволяється включати до складу податкового кредиту суми грошових коштів, сплачених платником податків на користь учбових закладів для компенсації вартості середньої професійної або вищої форми навчання такого платника податків, іншого члена його сім'ї першого ступеня спорідненості, але не більше суми, визначеної в пп. 6.5.1 п. 6.5 ст.6 цього закону (740 грн. в 2007 р.) в розрахунку за кожен повний або неповний місяць навчання протягом звітного податкового року. Вказана сума витрат включається платником податків в податковий кредит в розмірі, визначеному за кожен повний або неповний місяць навчання протягом звітного податкового року. Сума витрат на навчання, що перевищує вказаний розмір, не включається до складу податкового кредиту.

Якщо сума нарахованого платником податків податкового кредиту перевищує суму загального доходу оподаткування платника податків, отриманого протягом звітного року як заробітна плата, податковий кредит може бути розрахований такому платникові податків тільки у розмірі суми нарахованої заробітної плати.

В цілях цього Закону членами сім'ї фізичної особи першого ступеня спорідненості вважаються її батьки і батьки її чоловіка або дружини, її чоловік або дружина, діти як самої фізичної особи, так і її чоловіка або дружини, зокрема усиновлені діти.

Якщо платник податків не скористався правом на нарахування податкового кредиту за наслідками звітного податкового року, то таке право на наступні податкові роки не переноситься. Крім того, право на нарахування податкового кредиту за наслідками звітного податкового року має виключно платник податків - резидент України, що має ідентифікаційний номер. Податковий кредит може застосовуватися виключно до доходів, отриманих протягом року платником податків у вигляді заробітної плати.

Фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності і особи, що займаються незалежною професійною діяльністю (самозайняті особи), не мають права на нарахування податкового кредиту по податку з доходів фізичних осіб по своєму річному доходу оподаткування, отриманому в межах здійснення їх діяльності, тому що такий дохід не є заробітною платою. Цього права також не мають всі інші особи, одержуючі доходи, відмінні від заробітної плати.

Переклад статті "Если вы или ваши
дети учатся на платной основе,
воспользуйтесь налоговым кредитом",
джерело: "Миколаївські новини"

Попередня сторінка розділу: Статті

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.