Студенту // Студентська сім'я // Статті // Дива комфорту студентських гуртожи...

реєстрація

Увага! Технічні роботи.

Шановні користувачі, на сайті планові технічні роботи. Просимо утриматись від оновлення власних даних на сайті до 08:00 29.03.2011. Дякуємо за розуміння.

Зверніть увагу!

Юридична консультація

Увага! Безкоштовна правова допомога!

Відтепер на сторінках сайту "Освітній портал" Ви маєте можливість отримати фахові відповіді на Ваші звернення з питань пов'язаних із освітнім процесом

Партнер рубрики - Юридична клініка "Надія" Українського державного університету фінансів та міжнародної торгівлі.

Більш докладно

Дива комфорту студентських гуртожитків

Спільна на увесь поверх кухня, душ, який не закривається, і цілковите нехтування елементарними людськими правами. Це не в'язниця, не колонія і не казарма, це - гуртожиток. Кожен, хто жив тут, зробить все, щоб його діти уникли такої долі.

А ще гуртожиток - це місце, де молоді люди утверджуються у праві називатися людьми, оскільки у жахливій суміші думок, статей і діалектів вони навчаються великому мистецтву компромісу, терпіння та любові до людей. Тут рідко скаржаться на долю. Все, чого прагнуть студенти, - це поваги до їх людської гідності. Вони нічим не відрізняються від інших. І у них також є своя домівка. Тільки вона дуже далеко від університету...

Такий вигляд має середньостатистичний гуртожиток у більшості ВНЗ, технікумів і училищ. Взагалі-то, реконструкція старих гуртожитків передбачена у державному бюджеті країни, тільки ось реальних грошей ніхто поки що не бачив, оскільки фінансуватися програма має за рахунок коштів, одержаних від продажу землі. Не отримуючи допомоги від держави, обласна влада вирішила потурбуватися про гуртожитки, які перебувають у комунальній власності. Нещодавно заступник голови Донецької обласної ради Володимир Ішков відвідав Донецький педагогічний коледж і подивився, у яких умовах навчаються студенти цього навчального закладу і живе молодь з інших міст. Побачене шокувало Володимира Миколайовича. Він доручив розібратися у ситуації і навести лад. У робочій поїздці заступника губернатора супроводжував і начальник головного управління освіти та науки Донецької облдержадміністрації Юрій Соловйов. Юрій Іванович не з чуток знає про проблеми студентства і стан гуртожитків. Про результати нещодавньої поїздки і перспективи вирішення проблем студентів коледжів, учнів училищ та технікумів кореспондентові газети "Жизнь" розповів начальник управління освіти та науки.

- Юрію Івановичу, Донецький педагогічний коледж - один із провідних навчальних закладів свого профілю. Але чому матеріально-технічний стан будівель навчального корпусу і гуртожитків - один з найгірших?

- Окрім Донецького коледжу у області працюють ще чотири педагогічних училища - в Макіївці, Червоноармійську, Шахтарську і Артемівську. Всі вони будувались за типовим для навчальних корпусів проектом. Донецький коледж - перше педучилище в області. Тому навчальний корпус був переобладнаний із спального корпусу колишньої школи-інтернату наприкінці 60-их років. Природно, якщо порівнювати, то типові будівлі, звичайно ж, кращі, аніж переобладнані. Хоча, якщо говорити про стан навчального корпусу педколеджу у 90-их роках і сьогодні, то це небо і земля.

За рівнем забезпеченості навчальною літературою, комп'ютерними класами і кадровим потенціалом, це дійсно один із найкращих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації. Тільки тут випускники можуть одержати кваліфікацію бакалавра, решта училищ випускають молодших спеціалістів. За два роки педколедж одержав три комп'ютерних класи, два мультимедійних комплекси. Звичайно, цього вдалося досягти тільки завдяки увазі і підтримці з боку обласної влади. Адже протягом трьох останніх років субвенції з обласного бюджету на заклади освіти, які перебувають у комунальній власності області, збільшились утричі. У рамках державної програми Донецький коледж одержав два нових кабінети хімії і біології. І це не тільки меблі, але й необхідна апаратура, матеріали.

Стан гуртожитку дійсно бажає багато кращого. Будувався він у 70-их роках, причому, в основному, силами студентів, - так звані народні будівництва у той час були поширеною практикою. Скажу відверто, я сам, як колишній керівник навчального закладу, при незначних обсягах фінансування намагався забезпечити студентів літературою і сучасною технікою. А ремонт гуртожитків майже всюди фінансувався за остаточним принципом. Нині це стало проблемою, адже довгі роки модернізацією гуртожитків ніхто не займався.

У ході робочої поїздки Володимир Миколайович Ішов висунув цілу низку цілком обґрунтованих претензій. Зараз ми працюємо над пропозиціями по бюджету у сфері освіти. І реконструкція гуртожитку педагогічного коледжу там буде закладена.

- Скільки коштуватиме така модернізація і протягом якого часу вдасться привести гуртожиток до ладу?

- Про цифри говорити поки що рано, але, вочевидь, сума буде чималенька. Зараз готується кошторис. Якщо обласна влада затвердить і роботи профінансуються у повному обсязі, то, гадаю, за рік нам вдасться завершити реконструкцію.

- Ви говорили про те, що у області п'ять навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації педагогічного профілю. Наскільки виправдано утримання такої кількості навчальних закладів і чи не планується закрити частину з них?

- Поки що розмови про оптимізацію серед навчальних закладів не ведуться. Якщо поглянути на нинішню демографічну ситуацію без аналізу подальших перспектив, то є сенс об'єднати декілька училищ. Але погляньмо на це з іншого боку. До 2011 року ми відчуватимемо наслідки демографічної кризи, але у 2016 році вийдемо на показники 2005 року. А педучилища готують кадри для школи. І вже зараз близько 40 відсотків учителів - у пенсійному та передпенсійному віці. Наповнюваність дитячих садочків становить 105 відсотків, тому катастрофічно не вистачає вихователів. Вже декілька років Донецький педколедж готує фахівців для дошкільних закладів. До того ж, тут готують унікальних викладачів музики та англійської мови для початкових класів.

У коледжу є потенціал підвищити рівень акредитації, але це вже турбота керівництва і викладачів. Ми ж, зі свого боку, при підтримці обласної влади допоможемо удосконалити будівлі навчального корпусу і гуртожитку, щоб вони відповідали всім вимогам сучасності.

Перекладі статті Дарини Кирдоди
"Прелести комфорта студенческих общежитий",
джерело: "Жизнь", 22 листопада 2007 року,
четвер, №171 (3341)

Попередня сторінка розділу: Статті

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.