Студенту // Навчання у вищій школі // Бібліотеки // Особливості користуван...

реєстрація

Увага! Технічні роботи.

Шановні користувачі, на сайті планові технічні роботи. Просимо утриматись від оновлення власних даних на сайті до 08:00 29.03.2011. Дякуємо за розуміння.

Зверніть увагу!

Юридична консультація

Увага! Безкоштовна правова допомога!

Відтепер на сторінках сайту "Освітній портал" Ви маєте можливість отримати фахові відповіді на Ваші звернення з питань пов'язаних із освітнім процесом

Партнер рубрики - Юридична клініка "Надія" Українського державного університету фінансів та міжнародної торгівлі.

Більш докладно

Особливості користування університетською бібліотекою

Уяви собі, бібліотека створена не тільки для заучманів та науковців, але й для тебе. Неважливо, скільки разів ти там з'явишся, а головне - скільки нового дізнаєшся, і чи знайдеш взагалі бажану книгу. Якщо її немає, то точно наткнешся на щось інше, можливо не потрібне, але цікаве. Мільйони книжок розміщено та класифіковано в тих загадкових кімнатках так, аби ти їх знайшов, почитав та вчасно віддав назад.

Як записатися?

Схема така: прийшов з паспортом та студентським, сфоткався і оформив собі пластикову картку(або картонну книжечку). Ця картка - твій читацький квиток, без якого не видадуть книги в абонементі. В читальному залі для отримання книг потрібен студентський (або заліковка за його відсутності). Запис та користування бібліотекою - безкоштовні.

Як замовляти?

Є два способи: перший - по інтернету (це стосується університетьсяких бібліотек, що мають власний електронний каталог), другий - на листочку-замовленні. На сайті бібліотеки (якщо він існує) є електронний каталог, в якому можна шукати книги за назвою або за ім'ям автора та додавати в корзину замовлення. Далі вводиш шифр свого читацького і через деякий час тобі приходить відповідь про результат обробки твого замовлення: або так, або ні. Альтернатива - шукати в звичайному каталозі, і, переписавши шифри та назву книги на листочок, віддати його бібліотекарці. Час обробки дещо варіюється. В бібліотеках беяких ВНЗ кількість книжок, що видаються на день, обмежена.

Прийшов замовив, взяв, вирвав сторінку, відксерив, віддав

Фактично нічого (окрім заборони в подальшому користуватися бібліотекою) не заважає винести книгу з будівлі на 3-4 години, написати з неї контрольну, іспит, чи просто поносити з собою по довжелезних коридорах. Якщо ж твою необгрунтовану зухвалість викриють, то не груби, а спробуй пояснити і вибачись, адже бібліотекарі теж люди. Це нам здається, що вони зажимають, не хочуть приносити чи задовго шукають книжки. А насправді - нас багато, а книжок ще більше. Найчастіше рідкісну, книжку, що видають лише у читальному залі, можна відксерити.

(За матеріалами статті
Артема Йовенко "Маєш що читати?
Особливості користування
університетською бібліотекою",
Джерело: Універ (студентська газета
КНУ ім. Т.Шевченка),
№3(4), 11 квітня 2006 року)

Попередня сторінка розділу: Бібліотеки

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.