Вищі навчальні заклади України // Національний аерокосмічний університет ім.М...

реєстрація

Увага! Технічні роботи.

Шановні користувачі, на сайті планові технічні роботи. Просимо утриматись від оновлення власних даних на сайті до 08:00 29.03.2011. Дякуємо за розуміння.

Зверніть увагу!

Національний аерокосмічний університет ім.М.Є.Жуковського "ХАІ"

Загальна iнформацiя | Пiдготовче вiддiлення | Приймальна комiсiя
Факультети | Гуртожитки | Фотогалерея
Статус національний
Тип університет
Акредитація IV
Ліцензія АБ №159861 від 14.12.2006 р.
Підпорядкованість Міністерство освіти і науки
Керівник ВНЗ ректор Кривцов Володимир Станіславович, доктор технічних наук, професор
Адреса 61070, Харківська обл., м. Харків, вул. Чкалова 17
Телефони (57) 315-11-31
Факс (57) 315-11-31
Web-сайт www.khai.edu
E-mail khai@khai.edu
Військова кафедра відсутня
Дата заснування 1930 р.

Україна – одна з небагатьох країн світу, у яких розробляється й виготовляється авіаційна та космічна техніка, а також готуються кваліфіковані фахівці для цієї галузі. Національний аерокосмічний університет "Харківський авіаційний інститут" є провідним навчальним закладом у системі державної освіти України, який випускає фахівців цього профілю.

Харківський авіаційний інститут був заснований 1930 р. і спочатку мав у своєму складі два факультети – літакобудування та двигунобудування. На момент заснування в ХАІ було всього 12 викладачів і 69 студентів. Розвиток інституту йшов надзвичайно швидкими темпами.

Вже в 1932 році злетів перший у Європі пасажирський літак ХАІ-1 з шасі, яке вбирається, розроблений викладачами та студентами-дипломниками ХАІ. Літаки і планери, створені в стінах інституту, встановлювали світові рекорди. В 1935 році викладачем інституту А.М. Люлькою був спроектований перший вітчизняний турбореактивний двигун. З листопада 1937 року в ХАІ працювала реактивна група, проектувались перші ракети. До початку 40-х років в інституті було вже більше 1000 студентів, працювало дослідно-конструкторське бюро, активно велися наукові дослідження.

Розвиток інституту був перерваний нападом фашистської Німеччини на СРСР. Більше 500 викладачів і студентів ХАІ боролися на фронті, у бойових діях брали участь розроблені в інституті бомбардувальники. У зв'язку з окупацією Харкова інститут був евакуйований у Казань і продовжував готовити фахівців для авіаційної промисловості. У ті роки студенти старших курсів направлялися на інженерні посади оборонних підприємств. Багато хто з них був нагороджений орденами й медалями за успіхи в організації виробництва бойової техніки. В 1944 році, відразу після звільнення міста, інститут повернувся до Харкова. Відновлення зруйнованих корпусів ХАІ зайняло майже 8 років. Одночасно вдосконалювався навчальний процес, створювалися нові кафедри, розширювалася програма наукових досліджень. Наприкінці 40-х років були проведені перші досвіди зі штампування вибухом. В 1953 році в ХАІ розпочалися роботи зі створення реактивних пальників для буріння твердих порід, побудована аеродинамічна труба. У зв'язку з розвитком ракетної техніки була розпочата підготовка фахівців з її проектування й виробництва, відкрито радіотехнічний факультет.

В 60-х роках у ХАІ були створені лабораторія з використання імпульсних джерел енергії в промисловості, лабораторія з дослідження тривалої міцності авіаційних конструкцій. Розпочало роботу студентське конструкторське бюро, яке створило за час свого існування більше тридцяти зразків літаків. В 1966 році Харківський авіаційний інститут був включений до числа 26 базових вищих навчальних закладів СРСР.

Умови співпраці з ВНЗ - переглянути

Увага! Зареєстровані користувачі можуть залишити власний відгук щодо цього ВНЗ в відповідній гілці форуму або надіслати виправлення якщо помітили неточність.