Вищі навчальні заклади України // Харківський національний економічний унівес...

реєстрація

Увага! Технічні роботи.

Шановні користувачі, на сайті планові технічні роботи. Просимо утриматись від оновлення власних даних на сайті до 08:00 29.03.2011. Дякуємо за розуміння.

Зверніть увагу!

Харківський національний економічний унівеситет

Загальна iнформацiя | Пiдготовче вiддiлення | Приймальна комiсiя
Факультети | Гуртожитки | Фотогалерея
Статус національний
Тип університет
Акредитація IV
Ліцензія АА № 867779 від 09.11.04 р.
Підпорядкованість Міністерство освіти і науки
Керівник ВНЗ ректор Пономаренко Володимир Степанович, доктор економічних наук, професор
Адреса 61001, Харківська обл., м. Харків, просп. Леніна 9-а
Телефони (057)7021837
Web-сайт www.hneu.edu.ua
E-mail ksue@ksue.edu.ua
Військова кафедра відсутня
Дата заснування 22.10.1930 р.

Історично Харківський національний економічний університет пов'язаний з первістками фахової економічної освіти України – Харківським комерційним училищем Імператора Олександра III (засноване в 1893 році) та Вищими комерційними курсами Харківського купецького товариства (з 1912 року), яким 29 березня 1916 р. рішенням Державної Думи Росії надано статус Комерційного інституту – 2-го в Україні та 7-го в імперії за часом створення. Наприкінці 1919 р. Харківський комерційний інститут перетворено на Харківський інститут народного господарства, який працював у складі економічного, торговельного, фінансово-банківського, статистичного, правового, кооперативного та промислового факультетів. Визнаний високий рівень фахової підготовки студентів і наукової роботи у ВНЗ забезпечувала плідна робота інституту з науково-дослідними кафедрами Всеукраїнської академії наук (ВУАН).

Після реформування та глибокої реорганізації в 1930 році на Харківський інженерно-економічний інститут ВНЗ спеціалізувався на підготовці фахівців з економіки промисловості та організаторів виробництва на підприємствах важкої індустрії. ХІЕІ брав активну участь у здійсненні індустріалізації України, процесі розвитку наукових досліджень; в інституті сформувалися потужні наукові школи.

Велика Вітчизняна війна перервала мирну працю мільйонів громадян нашої країни. У серпні 1941 року, у зв'язку з початком воєнних дій на території України, інститут тимчасово припинив роботу.

У боях із німецько-фашистськими загарбниками колишні студенти та викладачі про явили мужність і героїзм.Серед нагороджених був удостоєний звання Героя Радянського Союзу А. М. Волошин, Г. А. Маєвський, І. К. Карцев, С. А. Куліш, К. О. Штець, М. А. Сіроштан, О. А. Сахно та інші були нагороджені високими урядовими нагородами. Керівник навчальної частини інституту Ф. Ф. Тесленко-Пономаренко, декан металургійного факультету І. С. Барац, секретар ученої ради П. В. Гуляєв, викладач В.В. Кононенко та багато інших отримали нагороди Батьківщини за самовіддану працю під час війни.

У післявоєнні роки розвиток інституту визначався розширенням фахової економіко-математичної підготовки та інформатизацією навчального процесу, створенням системи післядипломної підготовки кадрів економічних служб підприємств середньої та вищої ланок. Широке визнання отримали роботи колективу вчених науково-дослідної лабораторії з економіки промисловості Харківського раднаргоспу при ХІЕІ під керівництвом проф. О. Г. Лібермана. На основі результатів досліджень було висунуто пропозиції, спрямовані до ЦК КПРС та опубліковані в статті "План, прибуток, премія" (газета "Правда" від 9 вересня 1962 р.). Пропозиції дали поштовх загальносоюзній економічній дискусії та стали основою концепції ("косигінської") економічної реформи 1965 р.

На початку 1960-х рр. Інститут стає одним із піонерів розробки та використання математичного апарату в економічних дослідженнях та створення потужних наукових шкіл у галузі економічної кібернетики, готує фахівців для проектування та обслуговування автоматизованих систем управління виробництвом. Досягненням інституту було створення сучасної системи перепідготовки та підвищення кваліфікації керівних кадрів для промисловості, орієнтованої на світові стандарти і високо оціненої як вітчизняними, так і зарубіжними фахівцями.

Наприкінці 1980-х – на початку 1990-х рр. інститут уперше в Україні здійснив підготовку спеціалістів із зовнішньоекономічної діяльності. За результатами державної акредитації 1994 року ХІЕІ перетворено на Харківський державний економічний університет. Указом Президента України від 21 серпня 2004 р. університету надано статус національного.

Умови співпраці з ВНЗ - переглянути

Увага! Зареєстровані користувачі можуть залишити власний відгук щодо цього ВНЗ в відповідній гілці форуму або надіслати виправлення якщо помітили неточність.