Вищі навчальні заклади України // Ніжинський державний університет імені Мико...

реєстрація

Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя

Статус державний
Тип університет
Акредитація IV
Ліцензія АВ № 363175 від 03.10.2007 р.
Підпорядкованість Міністерство освіти і науки
Керівник ВНЗ ректор Бойко Олександр Дмитрович, доктор політичних наук, професор
Адреса 16600, Чернігівська обл., м. Ніжин, вул. Кропив'янського 2
Телефони (4631) 2-43-07; 7-19-67
Факс (4631) 7-19-80
Web-сайт www.ndu.edu.ua
E-mail ndu@mail.ru
Військова кафедра відсутня
Дата заснування 1805 р.

Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя є історичним спадкоємцем Гімназії вищих наук, яка була заснована в м. Ніжині за зразком тодішніх університетів згідно з указом російського імператора Олександра І від 29 липня 1805 року "О заведении в Нежине Гимназии высших наук князя Безбородко".

За роки існування навчального закладу в ньому здобули вищу освіту понад 50 тисяч фахівців. Серед його вихованців багато видатних діячів вітчизняної освіти, науки і культури, зокрема письменники М.Гоголь, Є.Гребінка, В.Забіла, Л.Глібов, М.Гербель, О.Афанасьєв-Чужбинський, Ю.Збанацький, О.Ющенко, Є.Гуцало, художники А.Мокрицький, А.Горонович, С.Самокиш, учені-академіки Є.Карський, М.Державін, В.Данилов, В.Рєзанов, І.Кириченко, М.Петровський, П.Заболоцький та інші.

Відтоді він зазнавав неодноразових реорганізацій, зберігаючи статус вищого навчального закладу: фізико-математичний ліцей, юридичний ліцей, історико-філологічний інститут, науково-педагогічний інститут, інститут народної освіти, педагогічний інститут, педагогічний університет.

У 1939 році навчальному закладу було присвоєно ім'я М.Гоголя, а в 1975 році нагороджено орденом Трудового Червоного Прапора. Він був єдиним в Україні вищим педагогічним навчальним закладом, відзначеним такою нагородою.

За розпорядженням Кабінету Міністрів України від 15 жовтня 2004 р. № 744 р на базі педагогічного університету утворено Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя.

В університеті здійснюється перепідготовка фахівців з наданням другої вищої освіти. Діє підготовче відділення з денною і очно-заочною формами навчання.

У містах Новгород-Сіверському та Прилуках функціонують навчально-методичні центри університету із заочної освіти.

Університет є провідним центром з вивчення творчої спадщини М.Гоголя, тут вперше розпочато комплексне дослідження природи, історії та культури Полісся. Результати досліджень учених Ніжинської вищої школи є вагомим внеском у науковий потенціал Чернігівщини, всієї держави. Широко відомі, зокрема творчі колективи, які очолюють професори Самойленко Г.В., Арват Н.М., Ковальчук О.Г., Марисова І.В., Яковець В.П., Мельничук О.В., Ростовський О.Я., Коваленко Є.І. та ін.

Гордістю університету є його унікальна бібліотека з мільйонним фондом літератури, в тому числі раритетної, картинна галерея, музей М.В.Гоголя, музей рідкісної книги.

У 1990 р. на території університету було відкрито перший в Україні пам'ятник Учительці, який є оригінальним твором скульптурного мистецтва (скульптор А.Гончар, архітектор В.Варанько).

Умови співпраці з ВНЗ - переглянути

Cторінку редагує вповноважений представник вищого навчального закладу, відповідальність за зміст розміщеної інфорамції несе ВНЗ.

Увага! Зареєстровані користувачі можуть залишити власний відгук щодо цього ВНЗ в відповідній гілці форуму або надіслати виправлення якщо помітили неточність.