Вищі навчальні заклади України // Одеський ордена Леніна інститут Сухопутних ...

реєстрація

Одеський ордена Леніна інститут Сухопутних військ

Загальна iнформацiя | Пiдготовче вiддiлення | Приймальна комiсiя
Факультети | Гуртожитки | Фотогалерея
Статус державний
Тип інститут
Акредитація III
Ліцензія -
Підпорядкованість Міністерство оборони України
Керівник ВНЗ начальник Троц Анатолій Степанович
Адреса 65020, Одеська обл., м. Одеса, Фонтанська дорога 14
Телефони (0482) 659004; 692394; 637660
Військова кафедра відсутня
Дата заснування 1899 р.

Ідея створення в Одесі кадетського корпусу виникла у середині 90-х років ХІХ століття. Командувач військами Одеського округу граф О.Мусін-Пушкін визначив необхідним заснування на півдні України спеціального навчального закладу для малолітніх дітей військовослужбовців. Отже, родоначальниками Одеського інституту Сухопутних військ вважаються Одеський кадетський корпус, заснований у 1899 році, а також Сергіївське юнкерське артилерійське училище, створене у 1913 році.

Одеський кадетський корпус був заснований на підставі наказу військового міністра №116 від 22 квітня 1989 р., який затвердив своїм маніфестом російський імператор Микола ІІ. У наказі говорилося, що в місті Одесі засновується кадетський корпус на 500 казеннокоштних інтернів.

Одеса дуже добре поставилася до такої події. Адміністрація міста взяла на себе будівництво брукованої дороги до корпусу та забезпечення його водою (10000 цебер щодобово, що було дуже важливо, оскільки Одеса завжди потерпала від нестачі води). Одночасно, за проектом військового інженера полковника С.П.Залесського почалося будівництво архітектурного комплексу корпусу. Необхідно зазначити, що архітектурний комплекс колишнього кадетського корпусу є пам'яткою архітектурного мистецтва кінця ХІХ-го сторіччя, а побудована в його центрі, на честь святих Кирила і Мефодія, церква – шедевр церковно-архітектурного зодчества.

Одеське Сергіївське юнкерське артилерійське училище (Одеське вище ордена Леніна артилерійське командне училище ім. М.В.Фрунзе) засновано 28 липня 1912 року, наказом по російському військовому відомству за № 395. Згідно цього наказу в Одесі створювалося артилерійське училище на 300 юнкерів. Училище мало готувати офіцерів важкої артилерії, необхідність підготовки яких красномовно довела російсько-японська війна 1905 року.

Формування училища наказувалося почати у 1913-1914 навчальному році після зведення необхідних будівель і провести поетапно протягом трьох років, допустивши до прийому у кожному навчальному році по 100 юнкерів. Грошові витрати по створенню училища були визначені не менше 2-х мільйонів рублів і по 350 тисяч щорічно. Для будівництва училища створювалася тимчасова господарсько-будівельна комісія під керівництвом генерала А.А.Нілуса, який став в подальшому першим начальником училища.

Одеське вище військове об'єднане командно-інженерне училище ППО було утворено наказом Наркома оборони СРСР №226 від 20 липня 1937 року, як Горківське училище зенітної артилерії РККА. До початку Великої Вітчизняної війни училище випустило понад 2 тисячі офіцерів-зенітників.

У липні 1949 року, на підставі Директиви Генерального штабу училище передислоковується до Одеси й одержує назву "Одеське ордена Вітчизняної війни зенітно-артилерійське училище Військ ППО країни". У зв'язку з переходом училища на вивчення зенітно-ракетної техніки, 26 серпня 1959 року училище перейменовується у "Одеське ордена Вітчизняної війни військово-технічне училище Військ ППО країни". Цю назву училище мало до 1965 року.

У 1965 році наказом МО СРСР від 23 липня училище перетворюється у вище і одержує назву "Одеське вище військове об'єднане командно-інженерне училище ППО", одночасно училище переходить на підготовку іноземних військових спеціалістів.

У 1993 році на базі училища створено факультет тилу Одеського інституту Сухопутних військ.

Новітня історія Одеського ордена Леніна інституту Сухопутних військ починається з набуттям Україною незалежності.

На підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 19 серпня 1992 року №490 та Наказу Міністра Оборони України від 25 липня 1992 року № 133 на базі трьох одеських училищ – Одеського вищого військового об'єднаного командно-інженерного училища ППО (ОВВОКІУ ППО), Одеського вищого об'єднаного командного училища (ОВВОКУ) і Одеського вищого артилерійського командного училища ім. М.В.Фрунзе (ОВАКУ) був створений у 1993 році Одеський інститут Сухопутних військ (ОІСВ).

Сьогодні Одеський ордена Леніна інститут Сухопутних військ (почесне найменування введено Указом Президента України "Про впорядкування присвоєння почесних найменувань військовим частинам та установам" за № 1173 від 30.10.2000 року ) здійснює підготовку офіцерів командного та інженерного профілів для Сухопутних військ та тилу Збройних Сил України, фахівців ракетно-артилерійського озброєння (РАО). За короткий термін існування він став престижним військовим навчальним закладом нашої країни.

Умови співпраці з ВНЗ - переглянути

Увага! Зареєстровані користувачі можуть залишити власний відгук щодо цього ВНЗ в відповідній гілці форуму або надіслати виправлення якщо помітили неточність.