Вищі навчальні заклади України // Київська державна академія водного транспор...

реєстрація

Увага! Технічні роботи.

Шановні користувачі, на сайті планові технічні роботи. Просимо утриматись від оновлення власних даних на сайті до 08:00 29.03.2011. Дякуємо за розуміння.

Зверніть увагу!

Київська державна академія водного транспорту ім. гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного

Статус державний
Тип академія
Акредитація III-IV
Ліцензія АВ №443217 від 02.02.2009 р.
Підпорядкованість Міністерство освіти і науки
Керівник ВНЗ в.о. ректора Панін Владислав Вадимович
Адреса 04071, Київ, вул. Фрунзе 9
Телефони (44) 417-17-57; 417-17-60; 463-74-70
Факс (44) 417-74-33
Web-сайт www.maritime.kiev.ua
E-mail pv@maritime.kiev.ua
Військова кафедра присутня
Дата заснування 14.12.1998 р.

Під знаком водної стихії

Кожен вищий навчальний заклад - це своєрідна держава. Тут і особлива система управління, що залежить від керівного складу, і свій "територіальний поділ" (за факультетами, спеціальностями), власні традиції та переваги. Їх знання - шанс для абітурієнта обрати саме той ВНЗ, який допоможе стати не просто студентом, а успішним студентом та фахівцем, отримувати задоволення від власної справи та фінансову стабільність.

Відправляємося у подорож

Кожному із нас доводилося бувати на різноманітних екскурсіях. А от чи частими серед них були віртуальні екскурсії навчальним закладом? Думаю, що ні. Тож сьогодні ми спробуємо здійснити мандрівку освітньою державною, яка називається Київська державна академія водного транспорту імені гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного. Чому саме її ми обрали? Відповідь на це запитання проста. Адже під час екскурсій нас найперше цікавить щось оригінальне та самобутнє. Такою є і КДАВТ (так називають Академію її студенти та викладачі) - єдиний на території Центральної, Західної та Східної України вищий навчальний заклад водно-транспортного профілю.

Водночас це і єдиний в нашій державі ВНЗ, який готує фахівців для флоту "ріка - море" та "ріка". Тобто судноводії та судномеханіки, які навчалися в КДАВТ, мають змогу та вміння ходити одночасно річковими та морськими шляхами. А, як відомо, універсальність - це одна із запорук успішності у сучасному світі.

У стінах Академії, відповідно до реалій сьогодення, готують і правознавців, менеджерів організацій, обліковців та програмних інженерів. Навчання цих фахівців спрямовується переважно саме на вивчення транспортної водної галузі.
Поле для діяльності - широке. Головне - прагнути здобути знання. А стимулом може стати усвідомлення того, що судноводії та судномеханіки завжди мають високооплачувану роботу, отримують можливість подорожувати світом. А КДАВТ надасть якісні знання. Адже її професорсько-викладацький склад - це висококваліфіковані фахівці, за плечима яких - роки практичної діяльності.

Освітні маяки

Головний орієнтир - прагнення до ефективних змін та оновлення. Саме його взяв новий керівник академічного корабля - ректор Київської державної академії водного транспорту ім. гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного лауреат державної премії України в галузі науки і техніки, доктор технічних наук, професор Владислав Вадимович Панін.

Звичайно, всі орієнтири спрямовані на покращення освітнього процесу, адже немає меж досконалості. І найперший маяк - безперервне ступеневе навчання в межах Академії, на забезпечення якого і спрямовані головні зусилля керівництва. Тобто в межах одного ВНЗ, до складу якого входять також коледжі, професійно-технічні училища, навчально-консультаційні центри, можна побудувати свій професійний шлях. Спочатку стати кваліфікованим робітником водного транспорту, потім - молодшим спеціалістом, бакалавром, магістром, аспірантом.

Також у складі Академії працює Київський тренажерний центр підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців водного транспорту. Зайняти місце за штурвалом на капітанському містку, відчути себе у відкритому штормовому морі - все це стає реальністю в звичайній київській будівлі, де розташований тренажерний центр. А створює таку, здавалося б, надреальність навігаційний тренажер.

На шляху нашої екскурсії саме тренажери Академії стають тим головним критерієм, який дозволяє говорити про ще одну перевагу КДАВТ. Адже, як розповідає ректор Владислав Вадимович Панін, тренажери з судноводіння за деякими показниками кращі за ті, що функціонують в Корейському морському університеті, який на сьогодні в колі фахівців вважається кращим у світі.

Запитаєте - звідки такі висновки? Все дуже просто - їх зробив ректор та представники КДАВТ під час безпосереднього ознайомлення з роботою Корейського морського університету. Така нагода випала наприкінці 2010 року під час перебування на 11-й Генеральній Асамблеї Міжнародної асоціації морських університетів в м. Пусан (Південна Корея). Академія є членом цієї некомерційної організації, тому її освітня діяльність ґрунтується на міжнародних вимогах до підготовки кваліфікованих моряків.

Навколо світу за...

Найважливішою у навчальному процесі, звичайно, є практика. Викладачі КДАВТ переконані: фахівець-водник повинен не лише чітко уявляти, а й відчувати на собі всі особливості буденної роботи екіпажу судна. На суші ж активно практикуються юристи та економісти.

Уявіть собі таку диво-практику, що дозволяє відвідати більше десятка країн світу і навіть обійти всю Земну кулю? І це не романтична вигадка, а реальна можливість для студентів факультету судноводіння КДАВТ. Щоправда, для майбутніх моряків це випробування себе як фахівців, щоденне підкорення стихії, а не безтурботна подорож-круїз.

Уже на першому курсі проходять практику на ботах - невеликих моторних, парусних або греблевих суднах, призначених для різноманітних перевезень. Вивчаються вогні, знаки, правила та основи керування, і лише після цього перед студентами відкривають свої простори світові води. Піврічна практика у світових водах - реальність для судноводіїв та судномеханіків - студентів старших курсів.

Практика в океані - це постійна взаємодія зі стихією. Під час її проходження бувають різні непередбачувані випадки. Це і боротьба з обледенінням суден, і керування плавальним засобом під час штормів, стримування стихії за допомогою власних умінь та досвіду. Студенти разом із досвідченими моряками несуть відповідальність за величезні судна, наприклад, 100-тисячники. Для порівняння - за розмірам вони дорівнюють ста пасажирським кораблям. Також доводиться мати справу і з 300-тисячниками та 500-тисячниками. А це вже цілі міста - за організацією та управлінням ними.

Те, що не змінити

Навчання у КДАВТ - це не лише заняття на парах та у відкритому морі. Це і усталені роками традиції. Одна з них - особлива посвята у студенти та випуск. Обидві ці знакові події проходять на схилах Дніпра - біля пам'ятника героям Дніпровської Флотилії. Саме там щороку лунають перші побажання семи футів під кілем для майбутніх підкорювачів морів та океанів, передається від старших молодшим не символічна залікова книжка, як у більшості ВНЗ на посвятах, а штурвал.

На посвяту завжди приходить один гість. Але він зазвичай з'являється так несподівано, що не хочеться розкривати зараз усіх його таємниць. Якщо бажаєте дізнатися, хто ж цей незнайомець приходьте найближчого 31 серпня до пам'ятника героям Дніпровської Флотилії як гості або ж студенти КДАВТ. Натякнемо лише, що це беззаперечний володар водної стихії. І з ним краще дружити кожному моряку.

Ще одна традиція - не забувати про обов'язок кожної людини допомагати тим, хто поряд, хто потребує підтримки. Це особливо важливо для моряків, які опиняються сам на сам із стихією і просто зобов'язані діяти завжди як команда. Вже близько 5-ти років студенти Академії всіляко допомагають Київському міському будинку дитини імені М.М. Городецького, що у місті Ворзелі - збирають кошти та закуповують необхідні товари, провідують малечу. Також наприкінці 2010 року за участі Академії було організовано благодійний аукціон художній робіт вихованців студії "АРТ-Село" під назвою "Зимова казка". Зібрані на ньому кошти були спрямовані на лікування онкохворих дітей, які перебувають у Житомирській обласній дитячій лікарні. Навчатися допомагати чи то на суші, чи у водних просторах - такий головний орієнтир освіти, яку дають у КДАВТ.

Наша віртуальна подорож країною Київської державної академії водного транспорту імені гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного, де віють морські вітри, завершується. Як бачимо, сюди заборонено вхід одноманітності, байдужості до своєї справи. Натомість радо вітають ініціативність, наполегливість та сміливість. І ще одна цікавинка для вас: ті, хто зараз навчаються в Академії або ж розпочнуть своє навчання в ній цього року, матимуть змогу стати учасниками незабутнього дійства, гостями на Дні народженні КДАВТ, якій цьогоріч виповнюється 100 років. Ще є час подумати про подарунки та самим завітати в Академію!

Світлана Горська
Сайт академії: www.maritime.kiev.ua
Центр довузівської підготовки: www.maritime.kiev.ua/prepare/
Умови прийому на І курс до академії: www.maritime.kiev.ua/entrant/baccalaureate/

Статтю розміщено на правах реклами

Умови співпраці з ВНЗ - переглянути

Cторінку редагує вповноважений представник вищого навчального закладу, відповідальність за зміст розміщеної інфорамції несе ВНЗ.

Увага! Зареєстровані користувачі можуть залишити власний відгук щодо цього ВНЗ в відповідній гілці форуму або надіслати виправлення якщо помітили неточність.