Вищі навчальні заклади України // Бердянський державний педагогічний університет

реєстрація

Увага! Технічні роботи.

Шановні користувачі, на сайті планові технічні роботи. Просимо утриматись від оновлення власних даних на сайті до 08:00 29.03.2011. Дякуємо за розуміння.

Зверніть увагу!

Бердянський державний педагогічний університет

Загальна iнформацiя | Пiдготовче вiддiлення | Приймальна комiсiя
Факультети | Гуртожитки | Фотогалерея
Статус державний
Тип університет
Акредитація III
Ліцензія АА 122199 від 07.09.2001р.
Підпорядкованість Міністерство освіти і науки
Керівник ВНЗ ректор Крижко Василь Васильович, кандидат педагогических наук, доцент
Адреса 71110, Запорізька обл., м. Бердянськ, вул. Шмідта 4
Телефони (06153) 36244; 71984
Факс (6153) 7-13-99
Web-сайт www.bdpu.org
E-mail rector@bdpu.org
Військова кафедра відсутня
Дата заснування 1932 р.

Все почалося 1842 року, коли в Бердянську було відкрито перший навчальний заклад-приходську школу, в якій вчилося 50 дітей. Таким був початок народної освіти в Бердянську.Через 20 років в одному з приватних будинків міста відкрилось і загальнодоступне повітове училище переведене з м.Оріхова.

У 1872 року училище перетворилося на чоловічу класичну гімназію, прийом до якої дітей немаєтних класів був обмежений. Бердянське міське товариство подавало заяви до циркуляру міністра народної освіти намагаючись дати можливість дітям з бідних міських і сільських сімей навчатися в цьому закладі.Хоча це прохання великого успіху не мало, однак дещо "відчинило двері" до гімназії синам трудящих.

Останній випуск чоловічой гімназії відбувся 1919 року. Серед перших учнів гімназії, котрі успішно її закінчили 1879 року, був син бердянського вчителя Володимир Хавкін(1860-1930),який став відомим тим, що відкрив протихолерну і протичумну вакцину, врятувавши мільйони людей у Індії, Західній Азії та Північній Африці. У цій гімназії в 1876-1880 роках до вступу в Петербурзьке морське училище дістав початкову освіту майбутній "червоний адмірал",котрий у листопаді 1905 року очолив повстання моряків Чорноморського флотуна крейсері "Очаків" лейтенант П.П.Шмідт (1867-1906), ім'ям якого і названо вулицю на якій зараз знаходиться БДПІ.

Протягом 1888-1890 в цій гімназії викладав грецьку мову і літературу популярний український композитор та поет-перекладач Петро Іванович Ніщинський (1832-1896) відомий під псевдонімом Петро Вайда.

Восени 1917 року в будинку гімназії проводилися міські вибори до Установчих зборів, а в квітні 1918 тут находився опорний пункт Радянської влади, що зазнав 18 квітня жорстокого штурму контрреволюціонерів. У 20-ті роки в цьому будинку в різні часи були різні навчальні заклади, серед них і вечірній робітничий технікум та профтехшкола, педагогічні курси і пелтехнікум, на базі яких в жовтні 1932 року було створено педагогічний інститут.

У 1939-ому йому було присвоєно ім'я славної землячки, Героя Радянського Союзу – Поліни Денисівни Осипенко.

На початку Великої Вітчизняної війни інститут було евакуйовано до Ленінабада, а після визволення Бердянська, наприкінці 1943 року повернено.Однак не відразу можна було повернутись до власного приміщення.Німці, відступаючи, спалили колишню гімназію, де містився їхній військовий госпіталь.Було затрачено дуже багато часу і зусиль, поки будівлю було приведено до первинного виду.

В післявоєнний період у державі різко зросла потрібність у поповненні педагогічних кадрів, що відобразилося і на задачах Бердянського педагогічного інституту. Але обмеження площі аудиторій єдиної будівлі корпуса №1 було відчутним гальмом у рішенні цих задач. Лише у 70-х в місті почалася серйозна відбудова.Протягом цих же років було побудовано на вул.Ульянових п'тиетажний гуртожиток і було передано під аудиторії в якості 3-го корпусу 2 будівлі (у минулому школа №3).Серед них колишня німецька кірха.

У 80-ті для педінститута було побудовано на вулиці Горького дев'ятповерховий гуртожиток і в якості корпуса №5 передані всі будівлі школи №16 на вулиці Фрунзе і перетині вулиць Пушкіна і Горького.У ці ж роки почалося зведення ще трьох нових корпусів-корпус фізико-математичного факультету і два корпуси для факультетів дошкільного виховання і філологічного факультету. На жаль на даний момент працює лише корпус фізико-математичного факультету, інші корпуси ще не добудовано.

В розпорядженні Кабінету Мміністрів України від 25 липня 2002 року №420-р, Про утворення Бердянського державного педагогічного університету була прийнята пропозиція МОН, погоджена з Мінфіном, Мінекономіки та Запорізькою облдежадміністрацією, про утворення Бердянського державного університету на базі Бердянського державного педагогічного інституту імені П. Д. Осипенко, що ліквідується.

Умови співпраці з ВНЗ - переглянути

Cторінку редагує вповноважений представник вищого навчального закладу, відповідальність за зміст розміщеної інфорамції несе ВНЗ.

Увага! Зареєстровані користувачі можуть залишити власний відгук щодо цього ВНЗ в відповідній гілці форуму або надіслати виправлення якщо помітили неточність.