Вищі навчальні заклади України // Педагогічний коледж Львівського національно...

реєстрація

Педагогічний коледж Львівського національного університету ім І.Франка

Загальна iнформацiя | Пiдготовче вiддiлення | Приймальна комiсiя
Факультети | Гуртожитки | Фотогалерея
Статус державний
Тип училище
Акредитація I-II
Підпорядкованість Міністерство освіти і науки
Керівник ВНЗ директор Ленів Зоряна Павлівна, кандидат педагогічних наук
Адреса 79005, Львівська обл., м. Львів, вул. Туган-Барановського 7
Телефони (32) 275-66-53
Факс (32) 275-66-40
Web-сайт pedcollege.lnu.edu.ua
E-mail info@pedagogicalcollege.lviv.ua
Військова кафедра відсутня
Дата заснування 25.02.1871 р.

Учбовий заклад здійснює підготовку фахівців за ОКР – бакалавр.

Кваліфікаціїі:

Вихователь дітей дошкільного віку Додаткові кваліфікації:

  • Навчання дітей іноземної мови
  • Керівник образотворчої діяльності в дошкільному закладі

Вчитель початкових класів Додаткові кваліфікації:

  • Вчитель іноземної мови (англійська, французька, німецька) в початкових класах
  • Вихователь дітей дошкільного віку

Соціальний педагог, практичний психолог Логопед, практичний (спеціальний психолог) Вчитель англійської мови та літератури Вчитель німецької мови та літератури Вчитель музики та музичний керівник

Історія навчального закладу Педагогічний коледж веде свою історію безперервного функціювання від Державної жіночої учительської семінарії, заснованої відповідно до Статуту, затвердженого у Відні Міністерством віросповідань і освіти Австрії та Розпорядження Крайової шкільної ради у Львові від 25.02.1871 р. № 1740. Семінарія знаходилась в урядовому будинку по вул. Скарбківська (тепер вул. Лесі Українки).

Саме в той час в Галичині здійснювалась реформа освіти, яка розпочалася в 1868 році. У початкових класах українських шкіл не вистачало вчителів, і семінарія їх успішно та якісно готувала. Вже 1873 році до шкіл міста Львова і краю були скеровані її перші випускники. А далі цей процес став безперервним.

Основними віхами розвитку цього найстарішого педагогічного закладу нашої держави є:

1871 р. – розпочата підготовка вчителів для початкової школи, 1875 р. – розпочата підготовка вихователів дитячих дошкільних закладів, 1895-1900 рр. – будівництво основного корпусу по вул. Сакраменток (тепер Туган-Барановського,7). Будинок є історико-архітектурною пам'яткою (охоронний № 1090, рішення Львівського облвиконкому від 22.11.1988 р.). У 20-х роках ХХ ст. семінарії присвоєно ім'я Адама Асника, польського поета і драматурга ХІХ ст.. В 1933 р. учительська семінарія перейменована у педагогічний ліцей, в 1939 р. ліцей реорганізовано в педшколу №1, яка готувала вчителів І-ІV класів, в 1946 р. відкрито заочне відділення з цієї ж спеціальності. У 1948 р. педшкола перейменована на Львівське педагогічне училище №1. У 1957-1969 рр. в училищі функціонувало музично-педагогічне відділення, яке потім було переведено до педучилища № 2, реорганізованого на Львівське музично-педагогічне училище імені Філарета Колесси.

Умови співпраці з ВНЗ - переглянути

Увага! Зареєстровані користувачі можуть залишити власний відгук щодо цього ВНЗ в відповідній гілці форуму або надіслати виправлення якщо помітили неточність.